Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ocak 29, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

Ankara Antlaşması Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de kendi işlerini kurmak  amacıyla İngiltere’de göçmenlik statüsü kazanmalarına imkân veren İngiltere Çalışma Vizesi türüdür.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ile kendi işini kurup İngiltere’ye/Birleşik Krallık’a gitmek isteyenler için,

 1. Sektör kısıtı YOK!
 2. Ana para kısıtı YOK!
 3. Eğitim seviyesi kısıtı YOK!
 4. Deneyim süresi kısıtı YOK!
 5. İngilizce dil bilme seviyesi kısıtı YOK!

Ankara Antlaşması Vizesi alarak İngiltere’de/Birleşik Krallık’ta yaşamak isteyenler;

 1. Home-Office çalışabilirler.
 2. Kişi işletmesi kurabilirler.
 3. Kişi işletmesini devralabilirler.
 4. Şirket kurabilirler.
 5. Şirket devralabilirler.
 6. Şirket ortaklığı yapabilirler.
 7. Mobil/gezici işler (belli bir işyeri olmadan) yapabilirler.

Yukarıda sayılan seçeneklerden biri ile dünyanın herhangi bir yerinde kendi işini yapabileceğine inanan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, bu işi yapabileceğini gösteren eğitim ve/yada deneyim geçmişine ve bir tek işi kurmasına yeterli ana paraya sahipse İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi‘ne başvurarak İngiltere’de/Birleşik Krallık’ta göçmenlik statüsü elde edebilir.

Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere vizesi alırken mühim olan birkaç husus vardır. Ankara Antlaşması Vizesi‘ni aldıktan sonrasında;

 1. Yalnız kendi işinizi yapabilmeniz için izin verilmiştir, yasal olarak bir başkasının yanında çalışamazsınız.
 2. Kendi işinizi İngiltere süresiz oturum iznini alıncaya kadar devam ettirmelisiniz, işiniz kesintiye uğramamalıdır.
 3. Minimum sizi ve beraberinizde İngiltere’ye/Birleşik Krallık’a taşınan aile bireylerinizin tüm harcamalarını karşılayacak şekilde kar elde etmeniz gerekmektedir.
 4. Kendiniz, eşiniz ve/yada çocuklarınız için devlet toplumsal yardımlarına gereksinim duymayacak şekilde geçinebilmeniz gerekmektedir.
 5. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurusunu yaparken oluşturmayı planladığınızı söylediğiniz işi kurmalısınız.
 6.  İngiltere’de kurulu bir şirketiniz, yada gerçekleşmiş bir ortaklığınız var ise bu iş üzerinden  Ankara Antlaşması Vizesi’ne başvuru yapamazsınız.
 7. Öteki iş sahipleri gibi  aylık/senelik kazancınızı beyan etmeli ve vergilerinizi düzenli  ödemelisiniz.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’ye gitmek istediğinizde eşiniz ve 18 yaş altı çocuklarınızla birlikte başvuru yapabilirsiniz yada öncelikle kendiniz için başvuru yapıp eş ve çocuklarınızın size katılmaları için daha sonra İngiltere Ankara Antlaşması Bağımlı Vizesi başvurusu yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’ye giden kişilerin eşleri tamamen kurulan işten bağımsızdırlar. Kısaca İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ile iş kuran kişinin eşi isterse İngiltere’de kendine başka bir iş kurabilir, bir başkasının yanında ücretli çalışan olabilir yada çalışmamayı tercih edebilir. Bu kapsamda gene Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’ye yerleşen bağımlı çocuklar da eğitimlerini diledikleri gibi alabilir  ve çalışma yaşına geldiklerinde İngiltere’de ebeveyninin Ankara Anlaşması şartlarına bağlı olmadan bağımız  çalışabilir.

Ankara Anlaşması Vizesi çoğu zaman 1+3 yıl olacak şekilde iki Geçici İngiltere Oturum İzni’dir. Ankara Antlaşması kapsamında meydana getirilen ilk İngiltere vizesi başvurusunda verilen 1 senelik İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ile kişinin işi kurması ve minimum geçim düzeyinde kâr elde etmesi beklenir. Ankara Anlaşması Vizesi uzatma döneminde çoğu zaman 3 yıl olarak verilen geçici İngiltere vizesi ile de kişinin işine devam etmesi ve gene minimum geçim düzeyinde kâr elde etmesi beklenir. 1+3 senenin kısaca toplamda 4 senenin sonunda meydana getirilen İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi uzatma başvurusu ile kişiye İngiltere devamlı oturum izninin kapısı açılmış olur. İngiltere süresiz oturum izni alındıktan bir yıl sonrasında kısaca toplamda 5 yıl sonunda ise İngiliz vatandaşlığına müracaat yapabilme imkânı doğar. Bu yüzden de İngiltere’ye yönelik direkt göçmenlik talebinizi en kısa sürede elde eden tek İngiltere vizesi türü Ankara Anlaşması Vizesi‘dir.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ile 4 yıl İngiltere’de kaldıktan sonrasında İngiltere süresiz oturum izni alabilen iş sahipleri artık işlerine devam edip etmemekte özgürdürler.

Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları direkt göçmenlik imkânı sağlamış olduğu için zor elde edilmiş İngiltere vizesi türlerindendir. Birçok ülkede olduğu şeklinde İngiltere’de de kendi vatandaşlarının iş imkânlarından faydalanıyor olması ülkenin tercihidir. Bu yüzden de Ankara Antlaşması kapsamında oluşturmayı planladığınız iş ile ilgili hazırlanacak olan İngiltere vizesi başvuru  dosyanızın oldukça kapsamlı, beklentileri karşılar özellikte, yeterince açıklanmış, detaylandırılmış ve makul olması gerekmektedir. Her ülkede olduğu şeklinde İngiltere de ülkesine kabul edeceği ve gelecekte birçok imkânlar tanıyacağı bu göçmenlere güvenmek ister. Bu yüzden de itimat veren başvurular Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere vizesi alabilmektedir. Bu yüzden de İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurunuz için danışmanınızın rehberliğinde hazırlıklarınızı yapmanız, eksiklerinizi gidermeniz, makul ve tutarlı olmanız oldukça önemlidir.

Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları da öteki vize türlerinde de olduğu şeklinde haklı yada haklı olmayan nedenlerle reddedilebilmektedir. Bir Ankara Anlaşması Vizesi başvurusunun haklı nedenlerle reddedilmesi dosyanın ve/yada kişinin eksikleri ile ilgilidir. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi müracaat dosyanızın hazırlığını yaparken kapsamlı düşünmenizin ve danışmanınızın tavsiyelerine uymanızın bu anlamda oldukça önemi vardır. Ankara Anlaşması Vizesi başvurunuzun haklı olmayan nedenlerden dolayı reddedilmesi ise çoğu zaman yanlış anlama, anlamama, kişiyi makul bulmama, kişiyi tutarlı bulmama, evrak kaybı, evrak zayii şeklinde nedenlerle ortaya çıkar. Bu durumda kişinin mağdur olmasının önüne geçmek için de Ankara Antlaşması kapsamında meydana getirilen İngiltere vizesi başvurularında herhangi bir ret durumunda İdari İtiraz (Administrative Review) hakkı bulunmaktadır. 6 Nisan 2015 tarihinde meydana getirilen yönetmelik değişikliğiyle İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu reddedilen kişilerin yalnızca vize memurunun hatalarına karşı İdari İtiraz (Administrative Review) hakkı olduğu belirtilmiştir. Bu değişim öncesinde müracaat sahipleri İngiltere Göçmenlik Mahkemesi’ne İtiraz Davası (Appeal) da açabiliyorlardı. Artık yalnızca 6 Nisan 2015 ve öncesinde vize reddi alan müracaat sahiplerinin İtiraz Davası (Appeal)açma hakkı vardır.

Ankara Antlaşması Vizesi başvurularınızı firmamız vesilesiyle yapmak istediğinizde başvurunuzu danışmanlarımız vasıtasıyla şekillendirebilirsiniz. EYK vİZE tüm İngiltere Vizesi başvuruları hakkında hizmet elde eden hususi bir firmadır. Dolayısıyla şartlarınızı en kapsamlı şekilde değerlendirecek uzmanlarımızdan sizin ve İngiltere vizesi müracaat dosyanız için en isabetli tercihler mevzusunda bilgi alabilirsiniz. Ek olarak firmamız hem İngiltere’de hem de Türkiye’de yapmış olduğu ve başarıya ulaşmış sonuçlananAnkara Antlaşması Vizesi başvurularının verdiği deneyim ile dosyanızdaki ihtimaller içinde noksan ve hataları tespit ederek başvurunuzun geliştirilmesi anlamında kapsamlı hizmet vermektedir.

İngiltere’ye, Ankara Anlaşması Vizesi vasıtasıyla gitmek isteyen müracaat sahipleri pek çoğu  belli bir işe yoğunlaşmış ve gerekli sermayeyi elde etmiş olurlar çoğu zaman. Eğer eğitim ve deneyim geçmişinize, alabileceğiniz yeni eğitim imkânlarına, yatırım yapabileceğiniz ana para miktarına nazaran aklınızda hemen hemen netleşmemiş iş fikirlerine sahipseniz, bir planlama yapmak istiyorsanız gene danışmanlarımız yaşam öykünüzü ve imkânlarınızı dinleyerek Ankara Antlaşması kapsamında yapacağınız İngiltere vizesi başvurunuz için size en doğru ve isabetli tercihi yapmanız mevzusunda rehberlik yapacaklardır.

Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları ile ilgili daha detaylı bilgi  almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku mevzusunda uzman danışmanlarımızla beraber hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

Leave Comments