Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ocak 26, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi (Çalışan)

 

Yalnızca İngiltere’den müracaat yapılabilecek bu vize türüne bir tek yasal olarak İngiltere’de yaşarken yasal çalışma  izinleriyle aynı iş yerinde aralıksız 1 yıl çalışanlar, bu bir yıl sonunda İngiltere’de/Birleşik Krallık’ta aynı iş yerinde çalışmaya devam edilebilmek amacıyla Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi’ne başvurabilirler.

İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi, Türkiye’den müracaat yapılabilecek bir vize türü değildir. Bu İngiltere vizesi, bir tek yasal olarak İngiltere’de/Birleşik Krallık’ta yaşarken yasal çalışma  izinleriyle aynı iş yerinde aralıksız 1 yıl çalışanlara bu bir yıl sonunda İngiltere’de/Birleşik Krallık’ta aynı iş yerinde çalışmaya devam edilebilsin diye verilen bir İngiltere vizesi türüdür. Bu İngiltere vizesine başvuru yapacak  kişilerin dikkat etmesi ihtiyaç duyulan bazı hususlar vardır. Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi;

 1. Türkiye’den başvuru yapılabilecek bir vize değildir.
 2. İngiltere’ye herhangi bir İngiltere vizesi ile gider gitmez yapılabilecek bir vize başvurusu değildir.
 3. İngiltere turist  vizesi benzer biçimde bir vize ile çalışma  izni olmaksızın çalıştıktan sonrasında alınabilecek bir vize değildir.
 4. Yasal İngiltere çalışma  izni olmadan çalıştıktan sonrasında alınabilecek bir vize değildir.
 5. Kendi işyerinizi kurarak alabileceğiniz bir vize değildir.
 6. Çalışmadan bir tek öğrenci  olarak İngiltere’de bulunulduğunda alınabilen bir vizedir.

İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi Bağımlıları

Ankara Antlaşması ile çalışan olarak İngiltere vizesi alanların eş ve 18 yaşından küçük çocukları  için İngiltere’de birlikte yaşayabilmek suretiyle İngiltere vizesi talep etme imkânları bulunuyor. Burada mühim olan noktalar;

 1. Eşler ne olursa olsun resmi nikâhla evli olmalıdırlar.
 2. Eşlerin her ikisi de ne olursa olsun 18 yaşından büyük olmalıdır.
 3. Çocuklar (öz, üvey, evlatlık) ne olursa olsun 18 yaşından küçük olmalıdır.

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi sahiplerinin bağımlıları İngiltere Ankara Anlaşması Bağımlı Vizesi ile aynı prosedürlere doğal durumdadırlar. Bu bağlamda;

 1. İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi bağımlıları (eş ve çocuk) vizelerinin süresi İngiltere’de / Birleşik Krallık’ta Sürdürülebilinen hayat’ın eşin vize süresi kadar verilir.
 2. Vize bitiminde aileler birlikte başvuru  yaparak vizelerini uzatabilirler.
 3. Bağımlı eş ve çocuklar değişik iş yerlerinde çalışabilir ve/yada kendi işlerini kurabilirler.

Yukarıdaki bilgiler İngiltere Ankara Anlaşması Bağımlı Vizeleri sayfasında verilen bilgiler ışığında, Birleşik Krallık’a/İngiltere’ye Ankara Antlaşması iş sahibi yada çalışanının aile bireyi olarak vize başvurusu yapmak isteyen ailelere tavsiyemiz, web internet sitemizdeki detayları dikkatlice okumaları ve danışmanlarımızla iletişime geçerek müracaat hazırlıklarına en kısa sürede başlamalarıdır.

Ankara Antlaşması’na iş sahibi yada çalışan olarak başvuracak kişiler ve bağımlılarının yaptıkları vize başvuruları, randevu günü müracaat sahibinin parmak izi vermesinden itibaren, 3 ay bu demek  oluyor ki 90 gün içinde sonuçlanır. Doğrusu başvurunun niteliğine ve Konsolosluğun yoğunluğuna bakılırsa 90 güne kadar herhangi bir zamanda netice alınabiliyor. Sadece genel eğilim başvuruların daha kısa sürede sonuçlanmasıdır.

Bu bilgilerin web sitemizde verilmiş olmasının temel sebepleri;

 1. İngiltere’de/Birleşik Krallık’ta Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi ile kalanların İngiltere’den/Birleşik Krallıktan ilk İngiltere vizesi başvurularının yapımı mevzusunda danışmanlık hizmeti sağlamak,
 2. İngiltere’den/Birleşik Krallıktan İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi almış olanların İngiltere vizesi uzatma başvuruları hakkında danışmanlık hizmeti sağlamak,
 3. Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi alanların eş ve e çocuklarını yanında götürme hakkına sahiptir.

Eyk Vize aracılığı ile vize başvurusu yapmak istediğinizde, başvurunuz ile ilgili harcamanızı yatırmanız mukabilinde danışmanınız tarafınca gönderilecek olan evrak listesindeki belgeleri mümkün olduğunca eksiksiz hazırlamanız ve danışmanınızın size yönelteceği sorulara mümkün olduğunca eksiksiz ve detaylı yanıt vermeniz gerekecektir.

Firmamız uzmanları yapacakları ilk araştırma neticesinde müracaat ve dosyadaki tamamlanmamış ve problemler hakkında sizi bilgilendirecekler ve başvurunuzun başarıya ulaşmış olabilmesi için yapılması gerekenlerle ilgili bir yol haritası belirleyeceklerdir. Danışmanınızın belirttiği ek bilgi  ve dokümanları sağladıktan sonrasında başvurunuzla ilgili olan formlar, tercümeler, müracaat ve randevu gene danışmanınız tarafınca sağlanacaktır.

Unutulmamalıdır ki Ankara Antlaşması ile iş sahibi yada çalışan olarak yaşayanların bağımlıları için başvurulan  vize başvurularında hazırlık aşaması formların doldurulmasından daha mühim bir süreçtir. Dosyanın hazırlığı ve tamamlanmamış ya da hatalı evrakların tespiti ile bu eksiklerin ve sorunların giderilmesi neticesinde sadece formlarınız, müracaat dosyanız ve randevunuz son şeklini alabilir. Eğer danışmanınız gerekli  görürse başvurunuzu desteklemek amacıyla “Sponsorluk Deklarasyonu” da hazırlayacaktır.

İngiltere/Birleşik Krallık Konsolosluğu başvuru sahibini lgerekli görmüdüğü takdirde mülakata çağırabilmektedir. Gene gerekli görüldüğünde İngiltere’de/Birleşik Krallıkta Sürdürülebilinen hayat’ın eş telefon ile aranarak yada İngiltere/Birleşik Krallık içinde yetkili mercilere davet  edilerek mülakata tabi  tutulabilmektedirler

İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi türlerine yapılacak olan başvurular oldukça dikkatli hazırlanması ihtiyaç duyulan başvurulardır. Bu yüzden yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun pozitif neticelenmesi hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça ehemmiyet taşımaktadır. Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi ilk başvurunuzu ve uzatma başvurularınızı yapabilirsiniz. Ofislerimize telefon yada e-mail yardımı ile ulaşabilir yada ofislerimizi ziyaret ederek danışmanlarımızla görüşebilir ve bilgi  edinebilirsiniz. Bu İngiltere vizesi ile ilgili daha detaylı bilgi  almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku mevzusunda uzman danışmanlarımızla beraber hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

Leave Comments