Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Nisan 8, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

 

Türkiye’den Andorra’ya seyahat  edip orada bir süre ikamet etmek isteyen bireyler, ülkeye girerken bir takım  prosedürleri yerine getirmek durumundadır.

Andorra Prensliği doğal  güzellikleri ile her yıl binlerce turist ağırlayan ülkeler içinde yer almıştır. Bu yoğunluk dünyanın hemen  her yerinden gelen turistler için belli koşullar gerektirmektedir. Vize, pasaport, kimlik ve benzeri daha pek çok  evrakın teslim edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Andorra Vize İstiyor mu?

İspanya ile Fransa içinde kent devleti olan Andorra, yıl içinde pek çok  turiste ev sahipliği yapmaktadır. Tüm ülke vatandaşları için vize muafiyeti bulunduran Andorra, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için de vize muafiyeti anlaşması uygulamaktadır.

Türkiye üzerinden direk Andorra’ya gitmek isterseniz, vizesiz şekilde yalnızca pasaportunuzu kullanarak ulaşabilmeniz için tüm şartlar mevcuttur. Bunun yanında ne yazık ki Andorra’nın kendi havaalanı olmadığı için ülkeye vizesiz giriş yapmak imkânsızdır.

Andorra sınırlarına girmek isteyen kişiler, tercihen ya İspanya ya da Fransa üzerinden  seyahat  etmek zorundadır. Dolayısıyla vize uygulaması hem var hem de yoktur. İki ülke içinde ufak bir kent ülkesi olduğundan Fransa ya da İspanya’dan geçmek için vizenizi temin etmeniz gerektiğini i unutmamalısınız.

Andorra ile Türkiye içinde yapılan  vize mutabakatında vize uygulamasının karşılıklı olarak kaldırıldığı bilinmektedir.

Ülkede bulunan Türk vatandaşlar, vizelerini Fransa ya da İspanya için kullanmak durumundadır. Bunun yanında bir şekilde  Andorra’ya giriş yaptıktan sonrasında 90 gün süresince sınır içinde ikamet etme hakkınız bulunduğunu unutmamalısınız. 3 ay süresince vizesiz seyahat haklarının her birinden faydalanabilirsiniz.

Andorra Vize Ücreti  Ne Kadar?

Andorra’ya gitmek için kişisel bir uçağınız yok ise,Vize kullanmak mecburiyetinde kalmaktasınız. Dolayısıyla güncel vize ücretlerini kontrol  etmeli,bundan haberdar olmalısınız. Vize ücretleri vizenin çeşidine göre farklılık göstermektedir.Her yıl resmi olarak yapılan ücret farklılığnı  belirtmek isteriz.

Andorra vize tutarına dair bilinmesi gereken en öneli detay ,yatırılan ücretin sonrasında vazgeçilmesinde iadesinin sağlanmamasıdır.Ülkeye gitmekten vazgeçmeniz durumunda hiçbir şekilde geri iadesi sağlanmamaktadır.

Andorra Vizesi İçin Gerekli  Olan Evraklar Nedir ?

Anodrra vizesi için gerekli olan vize koşulları aslen Fransa ve İspanya için  yönetmelik esasında mevcut olan evraklardır.Vize Başvurusu direkt İspanya ya da Fransa Konsolosluğuna yapılmaktadır. Çünkü  Andorra’nın Türkiye’de Dış Temsilciliği Bulunmamaktadır.

Andorra Vizesi İçin Gerekli  Evrak sıralaması Çağrı  Merkezimiz tarafınca en kısa sürede iletilecektir.

Andorra Vizesi Ne kadar Sürede Sonuçlanır ? 

Andorra vizesi işlem süreci ortalama 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

Andorra vize türleri içinde en çok kullanılan turist vizedir. Sonrasında öğrenci  vizesi ve ticari vize kullanılmaktadır. Ticari seyahatler için prosedürlerde küçük farklılıklar söz mevzusu olmaktadır. Bu yüzden müracaat esnasında detaylara hakim  olmanız önemlidir.

Konsolosluk çalışanları vizesi, yatırımcı ve basın vizesi de alınan öteki vizeler içinde yer almıştır. Ek olarak emekliler ve reşit olmayanlar için de vize türleri bulunmaktadır.

 

Leave Comments