Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ocak 11, 2019BY Admin ( 0 ) Comment

1 Müracaat için pasaportumun süresi ne kadar olmak zorunda ?

Gezi bitim tarihinden itibaren minimum 3 ay geçerliliği olan, ticari seyahatlerde ise minimum 6 ay geçerliliği olan pasaporta haiz olunması istenmektedir.

2- Schengen vizesi ve ulusal vize arasındaki fark nedir ?

Schengen vizesi C tipi vize kategorisi olup, müracaat sahibine maksimum 90 günlük kalış hakkı tanırken, Ulusal vize D tipi vize kategorisi ise 90 gün üstü için verilen vizelerdir.

3 Ad- Soyad Değişikliklerinde eski ad ve soyadımın bulunmuş olduğu pasâport ile müracaat yapabilir miyim ?

Müracaat için güncel pasaportun ibrazı istenmektedir.Evlilik yada boşanma durumlarında güncel olmayan pasaportlarla meydana getirilen başvurular kabul edilmemektedir.

4 Vize Başvurumu Gezi Planından ne kadar süre Ilkin Yapmalıyım ?

Gezi Planından ortalama 1 ay ilkin müracaat yapılması önemle tavsiye edilmektedir.

5 Schengen Vizesi İçin Parmak İzi Verme Zorunluğu Var Mıdır?

Schengen 28 ülkesi için,25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Türkiye’den vize başvurusunda bulunacak olan tüm müracaat sahipleri için, biyometrik bilgilerin sunulacağı ( parmak izi kaydı ) alınmasına karar verilmiştir.Bu bilgiler Avrupa Vize Informasyon Sistemi ( VIS) için kullanılmaktadır.

6 Vize Sonucum Red Geldi,Verdiğim Parmak İzi Geçerli midir ?

Verilen parmak izi, vize sonucu red gelen kişilerde tekrardan müracaat yapıldığında geçersiz sayılır ve tekrardan parmak izi uygulamasına doğal olarak tutulur.

7 Almanya’da gelen davetiyede adlar tek bir davetiyede toplu olarak kabul edilebilir mi ?

Evet,sadece davetiyelerde ne olursa olsun müracaat sahibinin isminin yer alması gerekmektedir. Davetiyede birden fazla isim olması halinde müracaat sahipleri aynı anda başvuruda bulunmalıdır.

8 Araçla Schengen ülkesine ziyarette bulunacağım, araçla ilgili herhangi bir evrak sunmalı mıyım?

Aracın yeşil sigortası ( yabancı vasıta sigortası), internasyonal yeterlik fotokopisi,aracın ruhsatı ve gezi güzergahını belirten yazı eklenmelidir.

9 18 yaş altı çocuğum bulunmakta,beraber gezi edeceğiz ve eşimden ayrıyım, muvafakatname sunmam lüzumlu mi ?

Mahkeme tarafınca ebeveylerin belirli günlerde evladı görme hakkı verilmişse, müracaat için muvafakatname gerekmektedir.Fakat mahkeme tarafınca evladı görme hakkı tanımda ise ve velayet %100 bir tek bir ebeveyn’de ise mahkeme sonucu ile gelinmesi gereklidir ve başvuruda muvafakatnameye gerek kalmamıştır.

Leave Comments