Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Ağustos 31, 2018BY Yasemin Kaptan

Almanya Fuar Vizesi 0312 417 17 31

Almanya Fuar Vizesi

Almanya’ya fuar iştirakı için  gezi  etmek  isteyen Bordo geçişlik  sahibi olan Türkiye Cumhuriyet’i vatandaşları tarafınca, Almanya ticari vizesi başvurusuna başvurma aşamasında Almanya Konsolosluğu’na, Almanya vizesine dair istenen evraklar verilmelidir. Almanya Konsolosluğu tarafınca belirlenen ve bu belge ve evrakların güncelliğini koruyor oluşuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Bazı evraklar için orijinal olma gerekliliği bulunmaktadır. Almanya vizesi için lüzumlu olan belge ve evraklar, Almanya’nın ziyaret amacına uygun bir halde hazırlanması ile birlikte Almanya Konsolosluğu’na verilmelidir.

Almanya fuar için  vize işlemleri için kullanılacak olan pasaportların son 10 yıl içinde yenilenmiş ve ziyaretçi olacak kişinin Almanya seyahatinden dönüşte de minimum 3 ay geçerliliği olması gereksinim duyulan ve vize basımı benzer halde işlemlerin başlaması amacı ile yan yana ve minimum iki boş sayfaya yapılmalı ve eskime gerçekleşmemiş olmalıdır.

Almanya fuar  vize başvurularında ikinci olarak lüzumlu evrak fotoğraflardır. Fuar vize başvurusunda kullanılan fotoğraflar 2 tane, 3,5×4,5 santimetre içinde, ticari vize başvurusu icra eden kişinin en yeni halini gösteren, en fazla son 3 ay içinde çekimi gerçekleşmiş, arka fon rengi beyaz olmalı ve müracaat icra eden kişinin pasaportunda olan ve daha evvelinde almış olduğu bununla birlikte da öncesinden herhangi bir vize müracaat işleminde kullanılmamış olması gerekmektedir.

Almanya fuar  vizesi başvurusunda bulunacak vatandaşlar adına en yeni tarihindeki, aile ve yaşamakta olduğu adreslerini içeren bir halde düzenlenmiş, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi gereklidir yalnız ön ve arka yüzü topyekün içeren bir nüfus cüzdanı fotokopisi olması gerekmektedir.

Almanya fuar vizesi için müracaat meydana getirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının son 3 aylık gelir belgeleri, iş yapmış olduğu kurum ve kurum tarafınca kaşe ile ıslak imzalı bir halde hazırlanmış olmalıdır. Almanya ticari vize işleminde müracaat meydana getirecek vatandaşın son çeyrek dönemdeki kullandığı banka kartı ve kredi hesap özeti gereklidir.Müracaat sahibinin kendine ilişkin banka hesap özeti son üç süresince kullandığı tüm banka hesap hareketlerini içine almalı, minimum 3000 TL bakiye şartının sağlanması ve bankanın ıslak imzası, kaşesi ve banka imza yetkileri ile birlikte hazırlanmış bir halde olmalıdır. Bunun haricinde bir de Almanya ticari vize başvurusunda bulunacak müracaat sahibi adına kayıtlı olan var ise araç ruhsatı, kredi kartı ekstreleri, tapu ve kira geliri bu evraklar içinde mecburi olarak bulundurmalıdır.

Fuar  vize başvurusu için bir diğeri lüzumlu olan evrak ise, Almanya’ya gitmek için yazılmış olan vize isteğini gösteren dilekçedir. Bunun için başvuruda bulunan kişinin çalışmakta olduğu iş yerinin sahibi veyahut yetkilisi tarafınca, firmanın kaşesini taşıyan bir dilekçe istenmektedir. Bu dilekçede ıslak imza şartı bulunmaktadır.

Almanya fuar  vize  işlem süresi averaj  7 ila 15  iş günüdür, bundan dolayı Almanya Konsolosluğunun yönetmeliğine nazaran vize müracaat sürecinizde herhangi bir sorun olmaması adına vize başvurunuzu 1 ay öncesinden yapmanız tavsiye edilmektedir. Ek olarak Almanya Konsolosluğunun yayımlamış olduğu genelgeye  nazaran 2014 yılından sonrasında vize başvurusunda bulunmuş ve biyometrik tarama işlemine girmiş ve vize sahibi olan müracaat sahiplerinin bire bir tekrardan 5 yıl içinde başvuruya gelme zorunluluğu bulunmamaktadır.Müracaat sahipleri dosyalarını yetkili kılınan gezi acenteleri vasıtasıyla teslim edebilmektedirler.

Almanya fuar  vize, Almanya’da müracaat sahibine belirlenen sürenin haricinde ek bir süre kalma hakkı tanımamaktadır, fakat acil durumlar yada vizenin uzatılmasını lüzumlu kılan mecburi hallerde Almanya Göç ve Entegrasyon Ofisine yapacağınız müracaat ile ek süre talep etme hakkınız bulunmaktadır.

Almanya fuar vize ile kişinin Almanya’da yasal olarak emek vermesi ve oturum alması söz mevzusu değildir.Oturum ve emek harcama  izinleri için D grubu vize başvurusu yapılması gerekmekte olup, yasal çerçeveye bağlı olarak  bazı zorunlulukların sağlanmış olması talep edilmektedir.

Almanya fuar vize tek girişli yada  oldukca girişli  girişli olarak onaylana bilmektedir.Tek  girişli vize onayı haiz olunan vize ile Almanya’ya 1 kere gitme hakkı tanırken oldukca girişli girişli vize ile ülkeye bir kaç kere giriş çıkış yapılmış olanağı bulunmaktadır.