Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Vieatnam Vizesi

Vietnam Vizesi

Güneydoğu Asya ülkesi olan Vietnam’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ( bordo geçişlik sahipleri) için  Vietnam  vizesi alması  gerekmektedir.

Vietnam Vizesi, Ankara Vietnam Büyükelçiliği’ne şahsen başvuruda bulunarak veyahut Vietnam Vizesi emekleri yürüten yetkili acentalarla alınabilmektedir.

Vietnam Vize başvurusu meydana getirecek kişiler için gezinsel vize başvurularında C-1 belgesi, Ticari vize başvurularında ise B-1 belgesi  istenmektedir. Bu belgeler olmadan Vietnam Büyükelçiliği vize başvurusunu kabul etmemektedir.

Vietnam C-1 belgenizi Vietnam’da anlaşmalı olduğumuz gezi acentaları üstünden  10- 12 iş günü içinde getirmekteyiz. Bu yüzden gezi planınızda  herhangi bir aksaklık olmaması için Vietnam vize başvurunuzu  minimum  25- 30 gün evvelde yapmanızı öneme tavsiye etmekteyiz.

Vietnam C-1 belgesi Nedir, ve Iyi mi Alınmaktadır? 

Vietnam C-1 belgesi, Vietnam’da bulunan bir gezi  acentasının sizin adınıza garantör ve kefil olarak, tur programı satın aldığınıza yada geçirme ve otel konaklaması sağlayacağınıza  ilişkin resmi olarak Göçmenlik bürolarına müracaat’da bulunup, Göçmenlik Bürosun’dan sizin adınıza başvuruda bulunurlar.

Kendileri adına C-1 belgesi düzenlenmiş  yolcular, böylelikle bu evrakla birlikte vize müracatında bulunabilirler.Bu evrak Göçmenlik Bürosu  tarafınca resmi imzalı , kaşeli olarak sonuçlandıktan sonrasında,Ankara Büyükelçiliği’nin sistemine otomatikman yansımaktadır.Belgenin  orjinal olarak sunulmasına gerek kalmadığı için tarafımıza e mail olarak gelen C-1 belgenizi  dosya içinde Vietnam Ankara Büyükelçiliğine teslim etmekteyiz.Vietnam C-1 belgesinin sonuçlanma süresi averaj 10-12 iş günüdür.

Vietnam C-1 belgesi ile  önceki yılarda kapıda vize alınabilmekteydi,bu prosedür Ocak 2015 tarihinden itibaren değişmiş olup,Vietnam’a gezi edecek yolcuların muhakak Ankara Vietnam Büyükelçilği’nden vize alması gerekmektedir.