Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Eylül 10, 2018BY Yasemin Kaptan

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir öğrenim kurumuna kaydolup da F1 veya M1 öğrenci vizesi ile Amerika’de eğitimlerine süregelen öğrencilerin eş ve 21 yaşından ufak evli olmayan çocukları F2 veya M2 vizesine başvurmalıdır.

Eş ve çocukların, SEVIS ücreti ödemeleri gerekmemektedir. Ancak öğrencinin Amerika’de kaydolduğu okuldan I-20 Formu istek edilmeli ve Amerika’ye gidecek her eş ve/veya çocuk için ayrı ayrı doldurulmalıdır.

Ek olarak, Amerika Birleşik Devletlerinde F1 veya M1 vizesiyle bir öğrenim kurumuna kaydolan öğrencinin F1 veya M1 vizesinin bir kopyası ve F1 veya M1 vizesi sahibi öğrencinin eşi için evliliklerini kanıtlayacak belgeler başvuru sırasında ibraz edilmelidir.

F1 veya M1 vizesi sahibi öğrencinin ufak çocuklarının Amerika Birleşik Devletleri’nde okula gitmesine izin verilmektedir.

F2 ve M2 Öğrenci Vizesi başvurusu için vize uzmanlarımızla telefon numaralarımızdan veya e-mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Amerika öğrenci vizelerine başvuru yapmak için gerekli evrak listesi şahsınıza ve durumunuza göre değişiklik gösterebilir. Bunun için bizimle iletişime geçip evrak listesi istek edebilir, sorunsuz ve hızlı bir şekilde başvurunuzu tamamlayarak vizenizi alabilirsiniz. 

F2, M2 Amerika öğrenci eş ve çocuklarına vize almak için gerekli evraklar

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Pasaport  (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli, varsa eski pasaportlar)
  • 2 adet biyometrik resim (50X50 mm boyutlarında, aktüel, arka fon beyaz)
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Adres ve aile bilgilerini içeren)
  • Kişisel Vize Talep Dilekçesi (Bütün masrafları kendisinin karşılayacağını belirten Konsolosluğa hitaben)
  • DS 160 Formu (Online doldurulacak)
  • I-20 Formu
  • Amerika’deki öğrenim kurumuna kayıtlı öğrencinin F1/M1 vizesinin fotokopisi
  • Başvuran Amerika’deki öğrenim kurumuna kayıtlı öğrencinin eşi ise eşiyle olan evliliği kanıtlayacak belgeler

Amerika Vizesi Hakkında Önemli Notlar

►Amerika vize başvurularınız hakkındaki verilecek kararlar, Amerika Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır.

►Amerika vize başvurunuzu Eyk Vize aracılığıyla yapmış olduğunuz taktirde, evraklarınız bize ulaştıktan 1 gün daha sonra randevunuz kesinleşecektir.

►Amerikan Konsolosluğu iş yoğunluğuna bağlı olarak ileri tarihlere randevu verebilmektedir. Bu yüzden seyahatinize 1 ay kala vize işlemlerinize başlamanızı öneririz.

►Amerika vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinden dijital parmak izi alınmakta ve mülakat yapılmaktadır.

►14 yaş ve üzeri Konsolosluğa şahsen gelmesi gerekmektedir. Mülakat ve dijital parmak izi vermek için randevuya gittiğinizde vize operasyon sorumlumuz size asistanlık edecektir.

►Amerika Konsolosluğu, gerek duyması halinde başvuru sahibini yeni bir mülakata çağırabilir ve ek evrak talebinde bulunabilir.

►Amerika vizenizin sonuçlandıktan daha sonra pasaportunuz ile birlikte 3 iş günü daha sonra size en yakın PTT şubesine gönderilmektedir.

►Amerika vizesi veya bütün dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgileri web internet sitemizden temin edebilirsiniz.

►Amerika vizesi ile alakalı her türlü soru ve görüşlerinizle alakalı Eyk Vize temsilcilerimizle telefon ve e-mail ile iletişime geçebilirsiniz.

► Amerika Vizesinin verilmesi Amerika’ya giriş yapılabileceği garantisi anlamına gelmez. Gümrük Girişinde bulunan Gümrük ve Sınır Koruma Memurluğu (CBP) Görevlileri seyahat eden ferdin Amerika’ya girip giremeyeceğine ve ne kadar vakit kalmasına izin verileceğine karar verir. Vizenin geçerliliği, izin verilen kalma süresi ile ilişkili değildir; başvuran adayın vizesi 10 sene geçerli olabilir, ama izin verilen kalma süresi genel olarak 6 aydan fazla olmaz. Vizenin geçerliliği basit olarak, kişilerin Amerika’ya seyahat edebilecekleri ve Amerika’ya giriş başvurusunda bulunabilecek oldukları süredir.