Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Eylül 10, 2018BY Yasemin Kaptan

DS 160 Formu, Amerika vizesi almak isteyen T.C. pasaport sahiplerinin Amerikan Konsolosluğunun resmi internet sayfası üzerinden online olarak doldurmaları gereksinim duyulan vize başvuru formudur.  DS 160 Formunun dikkatle doldurulması icap eder. Amerika Dış İşleri Bakanlığının resmi sitesi olan https://ceac.state.gov/ceac/ adresindeki online DS 160 Formu İngilizce dilindedir ve Türkçe versiyonu bulunmamaktadır. DS 160 Formu Muhacir Olmayanlar için Vize uygulaması kapsamındadır. Amerika’ya hangi amaçla seyahat ederseniz edin DS 160 Formunu doldurarak başvuru yapmanız icap eder.

**Şayet öğrenci ve değişim programı veya geçici emek harcama vizesi için başvuruda bulunuyorsanız başka online ek formları da doldurmanız gerekmelidir.

Amerika vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinden dijital parmak izi alınmakta ve mülakat yapılmaktadır. DS 160 Formunda vereceğiniz bilgiler vize mülakatı açısından önemlidir. DS 160 formunda verdiğiniz ayrıntılı bilgilerin Amerika vizesi için konsoloslukta gireceğiniz mülakatta vereceğiniz bilgilerle çelişkili olmaması icap eder.  DS 160 formu, vize başvurusundan en geç 3 iş günü önceden doldurulup, online başvurunun yapılma olması icap eder. Elektronik bir vize başvuru formu olan DS 160 formuna Amerikan konsolosluğunun belirlediği standartlarda dijital bir fotoğrafınızı yüklemeniz gerekmektedir. Fotoğrafın aktüel olması ve son 6 aylık dönemde çektirilmiş olması önemlidir. Eski ve içerik bakımında kriterleri karşılamayan fotoğrafların kullanılması vize başvuru süresinin uzamasına sebep olur. Eyk Vizenin deneyimli danışmanları, bu tip ve benzeri sorunlarla karşılaşmamanız için Amerika vize başvuru dönemini profesyonelce yöneterek, dilediğiniz vizeyi almanızda size yardımcı olacaklardır.

Muhacir olmayan Amerika vizeleri için  elektronik DS-160 başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. DS-160 formundaki bilgiler elektronik olarak onayladığınız anda konsolosluğa girdiğiniz bütün bilgiler aktarılır. Amerika vizelerinde DS-160 formunun doğru doldurulması çok önemlidir. Amerika Konsolsoluğunun sizin için vereceği vizenin onaylama alması bu bilgilerin doğru olması ile olası olacaktır. Konsolosluktaki vize görüşmenize girebilmeniz için, gelirken ne olursa olsun DS-160 onaylama sayfanızın çıktısını getirmeniz gerekmektedir.