Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Eylül 10, 2018BY Yasemin Kaptan

1- Hususi Muhacir Olarak Green Card Başvurusu

  • Din görevlisi

Amerika’ye kar amacı gütmeyen dini bir kuruluşta çalışmak için gelen bir dini mezhebe mensup olmayı gerektirir.

  • Hususi muhacir çocuk

Ebeveyni tarafından suistimal edilmiş, terk edilmiş veya ihmal edilmiş bir çocuk olmayı ve SIJ (Special Immigrant Juveniles) statüsüne sahip olmayı gerektirir.

  • Uluslararası bir yayıncı

Amerika’de medyanın bir üyesi olarak çalışmaya gelen kişiler için geçerlidir.

  • Uluslararası bir örgütün mensubu ve ailesi veya NATO-6 mensubu ve ailesi 

Bazı uluslararası örgütlerin ve NATO’nun emekli memurları veya personelleri ile yakın aile üyelerini içerir.

2- Mülteci veya Mülteci Olarak Green Card Başvurusu

Siyasi bir mülteci olarak Green Card başvurusu yapabilmek için bu unvanın başvuru yapacak kişiye en az 1 sene öncesinden verilmiş olması gerekmektedir.

Mülteci olarak Green Card başvurusu yapabilmek için başvuruyu yapacak ferdin en az 1 sene önce mülteci olarak kabul edilmiş olması gerekmektedir.

3- İnsan Ticareti ve Suç Mağdurları İçin Green Card Başvurusu

İnsan ticareti mağdurunun muhacir olmayan T vizesine sahip olması gerekmektedir.

Suç mağdurunun muhacir olmayan U vizesine sahip olması gerekmektedir.

4- İstismar Kurbanları İçin Green Card Başvurusu

Bir Amerika vatandaşının veya yasal devamlı ikamet sahibinin İstismar edilmiş eşi, anne babası yahut 21 yaşını aşmamış bekâr çocukları bu kategoride Green Card başvurusunda bulunabilir.

5- Kayıt Yoluyla Green Card Başvurusu

1 Ocak 1972 tarihinden önce illegal olarak olsa bile Amerika’ye girmiş ve halen Amerika’de ikamet edenler Green Card başvurusunda bulunabilirler.

6- Yabancı Diplomatlar İçin Green Card Başvurusu

Amerika’de yabancı bir diplomatın çocuğu olarak dünyaya gelenler Green Card başvurusu yapabilir.

Amerika’de yabancı bir diplomat veya yüksek rütbeli sorumlu olarak bulunanlar evlerine dönemedikleri takdirde Green Card başvurusunda bulunabilir.

Diğer kategoriler yoluyla Green Card başvurusu yapmak için Amerika uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Başvuru sürecinde (özellikle online doldurulması gereksinim duyulan formlarda) herhangi bir sorun yaşamamak ve başvurunuz nihayetinde Amerikan Konsolosluğu’ndan red cevabı almamanız için alanlarında profesyonel Amerika vize uzmanlarımıza danışabilir ve hızlı bir şekilde vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Lütfen iletişim numaralarımızdan veya [email protected] adresinden e-posta yoluyla ulaşınız.

Amerika Vizesi Hakkında Önemli Notlar

►Amerika vize başvurularınız hakkındaki verilecek kararlar, Amerika Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır.

►Amerika vize başvurunuzu Eyk Vize aracılığıyla yapmış olduğunuz taktirde, evraklarınız bize ulaştıktan 1 gün daha sonra randevunuz kesinleşecektir.

►Amerikan Konsolosluğu iş yoğunluğuna bağlı olarak ileri tarihlere randevu verebilmektedir. Bu yüzden seyahatinize 1 ay kala vize işlemlerinize başlamanızı öneririz.

►Amerika vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinden dijital parmak izi alınmakta ve mülakat yapılmaktadır.

►14 yaş ve üzeri Konsolosluğa şahsen gelmesi gerekmektedir. Mülakat ve dijital parmak izi vermek için randevuya gittiğinizde vize operasyon sorumlumuz size asistanlık edecektir.

►Amerika Konsolosluğu, gerek duyması halinde başvuru sahibini yeni bir mülakata çağırabilir ve ek evrak talebinde bulunabilir.

►Amerika vizenizin sonuçlandıktan daha sonra pasaportunuz ile birlikte 3 iş günü daha sonra size en yakın PTT şubesine gönderilmektedir.

►Amerika vizesi veya bütün dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgileri web internet sitemizden temin edebilirsiniz.

►Amerika vizesi ile alakalı her türlü soru ve görüşlerinizle alakalı Eyk Vize temsilcilerimizle telefon ve e-mail ile iletişime geçebilirsiniz.