Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Eylül 10, 2018BY Yasemin Kaptan

Amerika üzerinden başka bir ülkeye seyahat edeceklerin ve uçak veya deniz taşıtına katılmak üzere Amerika’ya gidecek olan mürettebat üyesi için transit vize gereklidir. Mürettebat vizesi ile alakalı bilgilere bakınız.

Amerika dışında bir başka ülkeye ilişkin limana yolcu gemisi veya başka bir deniz taşıtı ile gidiyorsa, seyir boyunca deniz taşıtı Amerika’da bir limana yanaşacaksa, transit vize yahut diğeri muhacir olmayan bir vize gereklidir.

Amerika Transit vize türüne başvurularda, başka bir ülkeye giderken Amerika’dan transit geçileceğine ve Amerika’dan ayrılacağına dair seyahat programı sunmalısınız. Bununla birlkte Amerika’dayken bütün seyahat masraflarınızı karşılamaya yeterli maddi imkana sahip olduğunuzu Amerika Konsolosluğuna sunmanız gereklidir.

Amerika Transit Vizesi (C vizesi) almak isteyenlerin hazırlaması gereksinim duyulan evraklar

Türkiye’den başka bir ülkeye Amerika üzerinden gidecek olanlar Amerika C Transit vizesi almalıdır.

  • DS 160 Formu (Online doldurulacak)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Pasaport  (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli, varsa eski pasaportlar)
  • 2 adet biyometrik resim (50X50 mm boyutlarında, aktüel, arka fon beyaz)
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Adres ve aile bilgilerini içeren)
  • Kişisel Vize Talep Dilekçesi (Bütün masrafları kendisinin karşılayacağını, Amerika’da kalma süresini belirten Konsolosluğa hitaben)
  • Amerika üzerinden gidilecek ülkeye giriş bileti
  • Amerika üzerinden gidilecek ülkenin vizesi veya ülkeye giriş iznini yayınlayan belge.

Amerika Vizesi Hakkında Önemli Notlar

►Amerika vize başvurularınız hakkındaki verilecek kararlar, Amerika Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır.

►Amerika vize başvurunuzu Eyk Vize aracılığıyla yapmış olduğunuz taktirde, evraklarınız bize ulaştıktan 1 gün daha sonra randevunuz kesinleşecektir.

►Amerikan Konsolosluğu iş yoğunluğuna bağlı olarak ileri tarihlere randevu verebilmektedir. Bu yüzden seyahatinize 1 ay kala vize işlemlerinize başlamanızı öneririz.

►Amerika vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinden dijital parmak izi alınmakta ve mülakat yapılmaktadır.

►14 yaş ve üzeri Konsolosluğa şahsen gelmesi gerekmektedir. Mülakat ve dijital parmak izi vermek için randevuya gittiğinizde vize operasyon sorumlumuz size asistanlık edecektir.

►Amerika Konsolosluğu, gerek duyması halinde başvuru sahibini yeni bir mülakata çağırabilir ve ek evrak talebinde bulunabilir.

►Amerika vizenizin sonuçlandıktan daha sonra pasaportunuz ile birlikte 3 iş günü daha sonra size en yakın PTT şubesine gönderilmektedir.

►Amerika vizesi veya bütün dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgileri web internet sitemizden temin edebilirsiniz.

►Amerika vizesi ile alakalı her türlü soru ve görüşlerinizle alakalı Eyk Vize temsilcilerimizle telefon ve e-mail ile iletişime geçebilirsiniz.

►C Transit vizesinin verilmesi Birleşik Devletler’e giriş yapılabileceğinin garantisini vermez. Gümrük Sınır Koruma Memurluğu yetkilileri transit vize sahibinin Amerika’ya giriş yapıp yapamayacağına ve ülkede kalacağı süreye karar verir. Vizenin geçerli olması, transit için verilen kalma süresi ile alakalı değildir. Amerika Transit vizesinin geçerliliği vize sahiplerinin Amerika’ya seyahat edebilecekleri ve ülkede giriş başvurusunda bulunabilecekleri süredir.