Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Eylül 10, 2018BY Yasemin Kaptan

Amerika vize sürecinde vize mülakatı aşaması bulunmaktadır. Amerika vizesi mülakat aşamasının sizin için yeni ve heyecanlı bir edinim olabileceğini düşünerek Amerika vizesi mülakat periyodu başlamadan önce Eyk Vize müşteri temsilcimiz yanınızda olacaktır. Amerika vize mülakatında belirleyici olan vize mülakatı için ayrılan kısıtlı zamanda seyahat niyetinizi, amacınızı, Amerika’da kalacağınız süreyi, konaklayacağınız yeri doğru bir şekilde belirtmelisiniz. Amerika vize mülakatı konusunda gerekli direktifleri müşteri temsilcimizden alabilirsiniz. Eyk Vize’nin bütün deneyimiyle Amerika seyahatinizi (tatil, iş, proje, tahsil vb.) sorunsuz tamamlayabilmeniz,  seyahatinizin planladığınız tarih ve saatte gerçekleşebilmesi için elinden geleni yapacağından güvenli olabilirsiniz.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika Birleşik Devletleri vize uygulamaları “muhacir vize” ve “muhacir olmayan vize” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Muhacir olmayan vize kategorilerine başvuruda bulunan herkesin DS-160 formunu doldurması zorunludur.  Amerika vizesi almak için temel adımlar; DS-160 başvuru formunun doldurulması, randevu katılması, şahsi durumunuza müsait vize tipi için gerekli evrakların hazırlanması, resim, parmak izi prosedürü ve vize mülakatıdır. Amerika vize randevusuna şahsen gitmeniz gerekmektedir.  Amerika vizeleri sıklıkla 10 yıllık olarak verilmektedir. Fakat bu 10 sene Amerika’da kalabileceğiniz anlamına gelmez. Amerika’da kalış süreniz kapıdaki gümrük memuru tarafından belirlenmektedir. Amerika vizeniz 10 yıllık olsa da en çok 6 ay dolmadan Amerika’dan ayrılmış olmanız gerekmektedir.

Amerika vize başvurunuzu Eyk Vize vasıtasıyla yapmış olduğunuz takdirde vakit kaybetmeden Amerika vize randevunuzu uygunluk durumunuza göre alırız. Amerika vize uygulamasında parmak iziniz alınmakta ve mülakat yapılmaktadır. Mülakat ve digital parmak izi sürecinde Eyk Vize operasyon sorumlumuz size asistanlık edecektir. Eyk Vize Amerika Departmanı Amerika vizesi işlemlerinizi sizin adınıza yapabilir. Sitemizdeki Turist/Ticari/Transit bölümünden seyahat niyetinize ve mesleki durumunuza özel Amerika vizesi evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Amerika Vize Başvuru Periyodu

Amerika vizesi başvuru sürecinizde vize başvurunuzu olası olduğunca erkenden organize etmeniz yararınıza olacaktır. Ne kadar erkenden başvuru yaparsanız Amerika vizesi muamele aşamasında süreden kaynaklı oluşabilecek engelleri o kadar aza indirgemiş olmuş olmuş olursunuz. Erkenden başvuru yaparsanız Amerika Konsolosluğunun ek evrak talebinde bulunması halinde evraklarınızı hazırlamanız için yeterli vaktiniz kalmış olur. Amerika muhacir olmayan vize randevularında yaşanan bekleme süreleriyle alakalı ayrıntılı bilgiye Eyk Vize Amerika Departmanı temsilcimizle iletişime geçerek erişebilirsiniz.

Amerika Konsolosluğu vize başvurusunda bulunan kişilerin seyahat tarih bilgilerine göre tertip yapsa da konsolosluğun yoğun olduğu tarihlerde Amerika vizenizin sonuçlanma süresi uzayabilir. Amerika vize talebiniz Amerika Konsolosluğunun ek evrak talebine ve Amerika vizesi başvuru dosyasında beyan ettiğiniz bilgilerin değerlendirme süresine bağlı olarak da uzayabilmektedir. Bu nedenle en az 1 ay evvel Amerika vizesi işlemlerine başlamanızı öneririz.

**Amerika vize müracaatınızda vizeniz onaylanmadan uçak ve otel için ödeme yapmamanızı, rezervasyon yaptırmamanızı öneririz.

**Lütfen Dikkatle Okuyunuz!

Amerika Göçmenlik ve Vatandaşlık kanunu kapsamında; Amerika muhacir olmayan vize başvurusu meydana getiren T.C. vatandaşları Amerika dışında bir ikametinin olması ve ülkesine yeterince dirençli ailevi, sosyal ve ekonomik bağlarının olduğunu kanıtlaması gerekiyor. Bu yüzden; Amerika Konsolosluğu, başvuru sahibinden istenen zorunlu dökümanlara ayrıca, Amerika’ya yapacağı kısa bir ziyaretin peşinden ülkesine geri döneceğinin bir kanıtı olarak ziyaretin amacına ait belgeler ile beraber ekonomik, ailevi, sosyal her türlü bağlarını yayınlayan destekleyici belgeleri de istemektedir.

Amerika vize talebinizi Amerika’da tahsil amaçlıysa Amerika Konsolosluğu gerekli hassasiyeti gösterecektir. Gerekli şartları sağlamanız halinde beyan ettiğiniz seyahat tarihinizden önce vizeniz sonuçlanacaktır. Şayet bir ay evvel vize başvurunuzu yaparsanız oluşabilecek aksaklıklara karşı önlem almış olmuş olmuş olursunuz.

Amerika vizesi başvuru aşamasında her pasaport sahibi bireyin DS-160 formunu doldurması gereklidir. 18 yaş altı kişiler için de bütün başvuru periyodu aynıdır. Amerika’ya gidiş amacınıza göre DS-160 formundaki soru adedi değişmektedir. 50 sorudan oluşan DS-160 formunun doldurulması ve Amerika Konsolosluğunda mülakat için randevu alımı ve bütün Amerika vize başvuru işlemleri online olarak yapılmalıdır.

Amerika Vize Kategorileri

Amerika vize işlemleri “Muhacir Vize” ve “Muhacir Olmayan Vize” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri Göçmenlik ve Vatandaşlık kanuna göre göçmenlik dışında Amerika’ya kısa süreli seyahatler için yapacağınız vize başvurularınızda Türkiye’de resmi bir ikamet adresinizin bulunması ve Türkiye’ye ile iş, okul benzer biçimde bağlarınız bulunmalıdır.

Amerika vizesine muhacir olarak başvuru yapmayacaksanız harf ve rakam ile belirlenmiş vize tiplerinden kendinize müsait olanı belirlemeli ve bireysel başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Amerika vize kategorileri (A, G, NATO) Diplomatik ve Resmi Vizeler; (B) Amerika Turist vizesi ve Amerika İş, Turizm, Tıbbi Tedavi; (C) Amerika’den Transit Geçiş; (D) Mürettebat Vizesi; (E1/E2) Tüccar / Yatırımcı Vizesi; (F/M) Akademik Öğrenim veya Dil Talebesi / Mesleki veya Akademik Olmayan Öğrenim Vizeleri; (J) Değişim Programı; (H, L, O, P, Q, R) Geçici İşçi /Emek verme veya Staj Vizesi ve (I)Basın Mensubu ve Gazeteciler olarak farklılık göstermektedir.

**Amerika’ya turistik amaçlı seyahat edeceksiniz B-1/B-2-Ticari veya Ziyaret Amaçlı Ziyaretçi Vize tipine başvuruda bulunmalısınız.

​Amerika Vizesi Başvuru Formu (DS-160) – DS-160 Formu

Amerika vize başvuru formu (DS-160) elektronik ortamda doldurulan Amerika vizesi için yapılan başvurularda yerine getirilmesi gereksinim duyulan öncelikli işlemdir. Amerika DS 160 Formu Amerika vize işlemlerinin en önemli ayağıdır. Online olarak Amerika Konsolosluğunun web sitesinden doldurulan başvuru formu eksiksiz, ileri ölçüde bir İngilizce ve gerçeğe müsait bilgilerle doldurulmalıdır. Amerika DS 160 Formunda beyan edilecek/edilmeyecek noksan, hatalı ve gerçeğe aykırı beyanlar Amerika vize başvurularının ret almasına neden olacaktır. Bu sebeple Amerika vize işlemleri için başvuru gerçekleştirecek kişilerin aşağıdaki bilgileri göz önünde bulundurmaları devamlı fayda yakalayacaktır.

Amerika DS 160 vize başvuru formu, Amerika Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup vize başvuru sahipleri hakkındaki informasyon edinilebilmesini sağlamaktadır. Amerika vize başvuru formu elektronik olarak internet üzerinden ve İngilizce doldurulması gerekirken, vize başvuru işlemlerinin en önemli prosedürünü bu şekil oluşturmaktadır.

Amerika Konsolosluğu, vize başvuru formu olmadan yapılan bütün başvuruları kabul etmezken, noksan, kifayetsiz olarak doldurulmuş formlarla da başvuru işlemleri kabul edilmemektedir. Amerika vize başvuru formu olan DS 160’da noksan yahut gerçeğe müsait olmayan bilgiler beyan edilmemeli,  yanlış beyan edilen bilgilerin ise vize işlemleriniz sırasında problem oluşturacağı bilinmelidir. Vize başvuru formu internet üzerinde doldurulurken hatalı bilgilerin verilmesi halinde ise düzeltme butonunu kullanarak bilgilerinizi düzeltebilirsiniz.

Ayrıca Amerika vize başvuru formunun doldurulup imzalanması; başvuru formunda doğru bilgileri verdiğinizi, vize mülakatınız sırasında doğru bilgiler vereceğinizi, vermiş olduğunuz asılsız bilgilerin cezalandırılacağını bildiğinizi ve kabul ettiğinizi de içermektedir.

Amerika DS 160 vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalı, Türkçe karakter kullanılmamalı ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. İsteğe bağlı yazan bölümlerin boş bırakılması herhangi bir problem oluşturmazken, pasaport numaralarını girecek olduğunuz kısımda numaralar boşluk bırakmadan ve tire kullanmadan yazılmalıdır. (Örn; U25145140)

Doğum yeriniz pasaportta yazdığı benzer biçimde olmalıdır. Pasaportunuzda semt, ilçe yazıyorsa öyle girilmelidir. Pasaportta doğum yeri “Kartal” yazıyorsa “Kartal” yazılmalıdır. Doğum yerinizi “İstanbul” olarak yazmanız hatalı görülecektir. DS-160 formunu yeni baştan doldumanız gerekecektir.

Amerika DS 160 vize başvuru formu doldurma işlemleri, başvuru işlemlerinden 3 gün önce sonlandırılması gerekirken, imza kısmını yine elektronik ortamda atarak, çıktısı alınarak randevuya getirilmelidir.

 

Amerika DS 160 Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Amerika DS-160 formunda 50’ye yakın İngilizce soru bulunmaktadır. Amerika bütün vize kategorileri için şart koşulan DS-160 formunun eksiksiz halde İngilizce doldurulması zorunludur. Amerika DS 160 formunda Türkçe karakter kullanılmamalıdır. İsteğe bağlı bölümler kısaca ‘’optional’’ yazan kısımlar boş bırakılabilirken, sizle alakalı olmayan bölümlere ‘’does not apply’’ (geçerli değil) yazabilirsiniz. Ancak Amerika DS 160 formunun doldurulma işlemleri sırasında mutlaka gerçeğe aykırı beyanlar, noksan ve hatalı bilgiler sunulmamalıdır. Amerika DS-160 formunu vize randevu tarihinizden en az üç gün önce doldurmalısınız. Amerika vize başvuruları için hazırlanacak evraklarda ve Amerika vizesi için Konsoloslukta verilecek mülakatta beyan edilecek bilgilerini bir bütün olarak birbirlerini desteklemesi zorunludur.

Amerika Vize Randevusu

Amerika Vize Randevu tarihleri Amerika Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebileceğinden Amerika vizesi müracaatınızı seyahat tarihinden en az 8 hafta evvel yapmanız yararınıza olacaktır.

Amerika Turistik Vize, Amerika Ticari Vize, Amerika Talebe Vizesi, Amerika Tedavi Amaçlı Vize ve Amerika Transit Vize benzer biçimde muhacir olmayan bütün Amerika vize tipleri için Ankara’da Amerikan Büyükelçiliğinden, İstanbul’da ise Amerikan Başkonsolosluğundan randevu almalısınız. Amerika vize kategorisine göre hazırlamanız gereksinim duyulan evrak listesi değişmektedir, her vize kategorisi için parmak izi prosedürü uygulanmaktadır. Anne veya babasından biri geçerli bir Amerikan pasaportuna sahip olan 14 yaş altı çocuklar ve daha evvel Amerika vizesi almış 80 yaş üzeri başvuru sahipleri vize mülakat prosedüründen muaf tutulmuşlardır.  En hızlı halde Amerika vizesi randevusu almak için Eyk Vize temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Eyk Vize yetkililerimiz evraklarınızı teslim aldıktan ondan sonra en hızlı halde Amerika vize randevunuzu alacaktır.

Amerika Vize Tutarı

Amerika Vize Tutarı seyahat amacınıza, seyahat tarihlerinize, turistik, ticari, aile/arkadaş ziyareti ve diğeri vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Durumunuza müsait Amerika vize ücretleri hakkındaki ayrıntılı bilgiyi Eyk Vize müşteri temsilcimizden edinebilirsiniz.  Değerli ziyaretçimiz, vize ücretini yatırdığınızı gösterir dekontunuzu Amerika vize başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayın.

Amerika Vizesi için Genel Başvuru Evrakları

Amerika Vizesi için yapılacak başvuruda Amerika seyahatinize müsait geçerli pasaportunuzun, Amerika’dan Türkiye’ye dönüş tarihinizden ondan sonra en az 6 ay geçerliliği olmalıdır. Daha önce Amerika vizesi alındıysa Amerika vizesinin matbu olduğu pasaportu başvuru sırasında sunmalısınız.

Elektronik ortamda doldurmuş olduğunuz DS-160 vize başvuru formunun tasdik sayfasını çıktı alarak başvuru sırasında sunmalısınız. DS-160 formunun en geç Amerika vize randevu tarihinizden 3 gün önce doldurulma işleminin tamamlanmasını öneririz. DS-160 formunu tek seferde doldurmak zorunda değilsiniz, vaktiniz yoksa ve güvenli olmadığınız durumlarda formu kaydedip ondan sonra kaldığınız yerden şekil doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz. DS-160 formu doldurulduktan ondan sonra Amerika vize randevusu alınır. Randevu oluştururken belirlenen hesaba pasaport numaranız, uyruğunuz, seyahatinizin amacı benzer biçimde birtakım bilgileri girmeniz gerekmektedir.

Amerika Vizesi için aklınıza takılan her türlü soru için Eyk Vize Amerika Departmanıyla irtibata geçebilirsiniz.

Amerika vizesi başvuru dosyanıza ekleyeceğiniz fotoğrafınızın 5cm*5cm formatında olması gerekmektedir. Amerika vizesi başvurularında gözlükle çekilmiş fotoğraflar kabul edilmemektedir. Amerika vize prosedürüne müsait fotoğrafınızın gözlüksüz bulunmasına dikkat ediniz. Bu resim DS-160 formunun resim bölümüne yüklenmelidir. – Misal Fotoğraf Formatı

14 yaşından küçük başvuru sahiplerinin başvuru dosyasına nüfus cüzdanı fotokopisi, her iki anne babanın de geçerli Amerika vizesinin fotokopisi, her iki anne babanın de geçerli pasaportlarının biyografik sayfaların birer nüshası eklenmelidir.

Amerika Vizesi için yapılacak başvuruda Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanınızın çift taraflı fotokopisini ve şayet evliyseniz evlilik cüzdanınızın fotokopisini de başvuru evraklarınız arasına eklemeyi unutmayın.

**Amerika vizesi başvurusunda kullanacağınız pasaportunuzda Schengen vizenizin olması yararınıza olacaktır.

Amerika Ziyaretçi (B1,B1/B2, B2) 

Amerika Turistik ve Ticari vize evraklarına web internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Şayet üniversiteden bir sene içerisinde mezun olduysanız B1/B2 vize görüşmenize transkriptinizi getirmelisiniz. Üniversitenizden almış olduğunuz ve not durumunuzu içermeyen diploması ve benzer belgeler “not dökümü” yerine geçmediği için değerlendirilmeyebilir ve transkriptiniz istenebilir.

Amerika Transit Vize (C)

Amerika dışında başka bir ülkeye Amerika üzerinden alıntılama yaparak gidecek olan kişiler transit vize almak durumundadır. Uçakla veya deniz yoluyla seyahat ederek Amerika Birleşik Devletleri’ne gelen mürettebat çalışanları ve Amerika dışında yabancı ülke limanına gemi veya diğeri bir deniz taşıtı ile gidenler, şayet bulundukları araç Amerika’daki bir limana uğrayacaksa transit vize başvurusu yapmalıdırlar.

Amerika Talebe Vizeleri (F1, F2, M1, M2)

Şayet öğrenciyseniz ve Amerika seyahatinizin amacı Amerika’da eğitim görmekse;

 • Okul tarafından verilen SEVIS kaynaklı I-20 Formu
 • F1, M1 başvuru sahiplerinin SEVIS ödeme makbuzunu (I-901),
 • Hala öğrenciyseniz yahut yeni mezun olmuşsanız, kapalı zarftaki not döküm belgenizi (transkript)
 • CV’nizi, Amerika’daki tahsil kurumundan gelmiş davet mektubunuzu,
 • Askerlik durumunuzu gösterir belgenizi başvuru dosyanıza eklemelisiniz
 • F2 ve M2 vizeleri eğitim görmek üzere giden kişi ile birlikte eş veya çocuklarının gitmesi niteliğinde başvurulması gereksinim duyulan vize türüdür.

Amerika Ticari/Yatırımcı Vizesi (E1/E2)

 • İletişim bilgilerinizin ve e-posta adresinizi de eklediğiniz, Amerika vizesi başvuru sahibi adına tamamlanmış DS-156E Formu ve G-28 formu
 • Firma çalışmalarını ve Amerika Ticari Vizesi başvuru sahibini belirten dilekçe. Bu dilekçe kuruluşun ve çalışanın E-1 ve E-2 vizesine uygunluğu gösterir belge. Amerika Ticari vizesi başvuru dilekçenizde Amerika’ya giriş-çıkış tarihlerinizde net bir şekilde uçuş dokümanları eklendikten sonra belirtilmelidir.
 • Firmanın önümüzdeki beş yılın iş planı ve şayet mevcut bir şirketse son üç yılın vergi beyanı
 • Firmanın mülkiyet kanıtı ve firma tescil belgesi (şirketin kurum sözleşmesi)
 • Firmanın ticari faaliyetlerini gösterir belge. Şayet ticaret çok uluslu ise, anlaşmalı ülke ve Amerika arasındaki ticaretin kanıtı (Yalnızca E-1 Vizeler içi)

Ticari/Yatırımcılar için gerekli diğeri belgeler için E-1/E-2 yatırımcı vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Amerika Sağlık ve Tedavi Amaçlı Amerika Vizesi (B2)

Sağlık nedeniyle Amerika’ya seyahat edeceklerden istenen belgeler;

 • Amerika’daki doktordan sağlık inceleme tutanağı veya tedavi prosedürünü belirten rapor.
 • Laf konusu raporda hastanın sağlık durumunu inceleyecek hastaneden alınmalı, randevu tarihini, uygulanacak tedaviyi, tahmini tedavi süresini ve tedavi masraflarını içermelidir.
 • Tedavi masraflarınız için avans yaptığınızı gösterir dekontlar Türkiye’deki doktorunuzdan aldığınız rahatsızlık teşhisini gösterir sağlık tutanağı.
 • Sağlık masraflarının nasıl karşılanacağı gösterir belgeler
 • Bu belgelerin asıllarına ayrıca yeminli tercüme bürosu tarafından İngilizce çevirileri ile birlikte Amerika Konsolosluğuna ibraz etmelisiniz.

Belgelerinizi eksiksiz tamamlamak Amerika vizenizin onaylanması için yeterli görülmeyebilir. Amerika Konsolosluğu yetkilileri vize mülakatı sırasında Amerika Göçmenlik ve Vatandaşlık kanunun kendisine tanıldığı hak çerçevesinde karar vermektedir.

Amerika Göçmenlik ve Vatandaşlık kanununa göre muhacir olmayan kategoride Amerika vizesi başvurusu meydana getiren bireyin Amerika dışında bir ikametinin olması ve Türkiye’ye bağlılığınızı kanıtlayıcı belgeleri ibraz etmelisiniz. Amerika vizesi başvuru dosyanızı eklemeniz gereksinim duyulan fotoğrafınız 5*5 formatına müsait bulunmasına dikkat ediniz.

Çalıştığınız yerdeki personel/müessese hüviyet kartınız, maaş bordrosu banka hesap dökümü, banka cüzdanı, kendinize veya ailenize ilişkin mülk belgeleri, vergi beyannamesi, bankadaki para akışını gösterir dokümanlar, öğrenci belgeniz benzer biçimde belgeler Amerika’dan dönüşünüzü destek sağlar niteliktedir.  Şayet bir şirkette çalışıyorsanız çalıştığınız şirketten alacağınız makale yararınıza olacaktır. Gelir döküm belgenizi başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayınız.

Üzerinize kayıtlı her türlü ev, araba benzer biçimde mülk belgeleri de sizin Türkiye’ye döneceğiniz konusunda delil niteliğindedir. Sizin üzerinize kayıtlı bir mülk yoksa ailenizin varsa onu da eklemeniz yararınıza olacaktır.

Amerika’da konaklayacağınız yeri ve ulaşım bilgilerinizi içerir belgenizi de başvuru dosyanıza eklemeyi unutmayın.

Green Card

‘Yasal Daimi Oturma İzni’ (Permanent Resident Card) yahut bilinen adıyla ‘Green Card’, bireyin ‘muhacir’ statüsünü onaylayan resmi belgedir.

Amerika Green Card çekilişi ile her sene 50.000 kişiyi muhacir vizesi sunarak Amerika’ya göç eden insan nüfusunu ve nüfus sayısındaki çeşitliliği arttırma amacıyla düzenlenen bir çekiliştir. Çekiliş Amerikan Muhacir Bürosu tarafından düzenlenir ve çekilişin sonuçları sadece resmi web sitesinden açıklanıyor.

Green Card başvurusunda tamamımız eşit haklara sahiptir. Yapılan çekilişte talihliler bilgisayar ortamında tamamen dijital sistemle belirlenmektedir. Çekilişe katılmak için en az lise mezunu olmak veya en az iki yıllık iş tecrübesine sahip olmak icap eder. DV 2014 çekilişinde Türkiye’den 3,876 kişi ikinci mülakatı geçerek Green Card almışlardır.

Green Card’a sahip olan kişi Amerika’de dilediği benzer biçimde çalışma, iş kurma, oturma hakkı, tahsil hakkı kazanmaktadır. Gerek devlet dairesi, gerek özel sektör olsun, arzu ettiğiniz yerde çalışma hakkı ve arzu ettiğiniz kadar oturma izni veren Green Card, arzu ettiğiniz sektörde kendi işinizi kurma hakkını da sağlar.

Öğrenciler için devlet üniversiteleri Green Card sahiplerine indirimli ücretlerden yararlanabilir ve Green Card sahibi öğrencilerin Amerikan hükümetinden burs veya kredi alma şansı daha yüksektir.

Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika Green Card çekilişi için başvurular, her sene Ekim ile Kasım ayları içerisinde Amerika Resmi Muhacir Bürosu internet sitesinden yapılıyor. Çekiliş sonuçları ise çekiliş tarihini takip eden sene içerisinde Mayıs ayında yine aynı resmi web sitesinden açıklanıyor.

Green Card çekiliş başvurusunu dikkatli yapmalı ve yazdığınız bilgilerin doğruluğundan güvenli olmalısınız. Sizin hüviyet bilgilerinizi, tahsil durumunuzu, evlilik durumunuzu yazmanız gereksinim duyulan 14 adımı tamamlayıp onayladıktan ondan sonra size “Confirmation Number” oluşacaktır. Bu Confirmation Number’ı çekiliş sonucunu öğrenmek için gerekli olacaktır. Bu yüzden Confirmation Number’ı saklamalısınız. Sistem sadece 1 defa giriş izni vermektedir. Tekrardan tertip şansınız olmayacaktır.

Amerika Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Amerika vize başvurunuzun onaylanmış olması  Amerika’ya giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Amerika gümrük sınırında bulunan Gümrük ve Sınır Koruma Memurluğu (CBP) Görevlileri Amerika’ya girip giremeyeceğinize ve Amerika’da ne kadar vakit kalacağınıza karar vermek yetkisine sahiptir.
 • Amerika vizesine başvuracağınız pasaportunuzun yırtılmış veya yıpranmış bir sayfasının bulunmamasına dikkat ediniz
 • Amerika Turistik Vize süresi sıklıkla 10 yıldır. Fakat sizin vizenizin geçerliliği vizenin üzerinde yazan kalma süresi ile ilişkili değildir. Mesela Amerika vizeniz 10 sene geçerli olabilir, ama izin verilen Amerika konaklama süresi 6 ayı geçemez. Vizenin geçerliliği kolay olarak, Amerika’ya giriş başvurusunda bulunabileceğiniz vakit aralığını anlatım eder.
 • Amerika vize uygulamalarından yalnızca 14 yaşın altındakiler, 80 yaşının üzerindekiler, süresi dolan vizesini yenileyenler muaf tutulmuştur. Amerika aile ziyareti vizesinde her aile üyesi bireysel başvuruda bulunmalıdır.
 • Amerika Birleşik Devletleri yasalarına göre vize değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi Amerika Dışişleri Bakanlığının belirlediği kurallar çerçevesinde Türkiye’deki Amerika Konsolosluğuna ve Amerika Büyükelçiliğine aittir. Amerika Konsolosluk yetkilisi mülakat sırasında başvurunuzu değerlendirir ve Amerika vizesi almaya müsait olup olmadığınıza karar verir.
 • Amerika seyahat planı olan değerli ziyaretçilerimiz, almış olduğunuz Amerika vizenizin Amerika’ya giriş izni sağlamadığını, vize başvurunuzun Türkiye’deki Amerika Konsolosluğunca incelendiğini ve muayyen bir gaye için Amerika’ya seyahat etmeye müsait olduğunuzu gösterir. Eyk Vize mensuplarından hiçbirinin Amerika vize başvurunuzun nihayetinde bir rol oynayamayacağını ve kararı etkileyemeyeceğini unutmayınız. Biz size bütün vize periyodu ile alakalı danışmanlık yapmak, tecrübelerimizle evrak işlerinizi hızlandırmak için hizmet vermekteyiz. Amerika gümrük sınırında vize ve pasaport kontrol görevlisi Amerika’ya girişinizi tekrar değerlendirecektir ve size sorular sorabilir. Bu duruma hazırlıklı olmanızı öneririz.