Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Eylül 9, 2018BY Yasemin Kaptan

Almanya’ya Turistik amaçla gezi edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Almanya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Almanya Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Almanya Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Mesela; Turistik bir tura katılacak şahıs Almanya Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve var ise tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Almanya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Almanya Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları zamanı, ülkeden ayrılacakları zamanı ve aynı süreç içinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir gezi var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının iyi mi karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Almanya Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, aktarma, hastalık, kaza, vb.) masraflarının iyi mi karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Almanya Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Almanya Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

İki Dilekçe gerektiren durumlar

  • Almanya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak şahıs SGK’lı çalışan ise, kişinin çalmış olduğu firmanın yetkilisi tarafınca, firmanın antetli kağıdına kişinin gezi tarihlerinde izinli bulunduğunun beyan edilmiş olduğu Almanya gezinsel vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • Almanya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak şahıs talebe ya da ev hanımı ise, gezi masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci aşama yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Almanya Konsolosluğu tarafınca sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak şahıs Almanya Turistik Vizesi talep eden kişinin gezi masraflarının kendisi tarafınca karşılanacağını taahhüt eden Almanya Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Almanya Turistik Vize Dilekçe örneğini indirmek için: 

1. Linke tıklayınız. 


2. Almanya Turistik Vize Dilekçe örneği dosyası açıldığında, dosyayı bilgisayarınıza kaydediniz. 

VEYA

1. Gereken linkin üstünde farenizin sağ tuşuna basın.2. Oluşturulan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz 


3. Dosyayı bilgisayarınıza kaydedin.

Yükleniyor…