Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Eylül 9, 2018BY Yasemin Kaptan

Almanya’ya Ticari (iş toplantısı, konuşma, alan araştırması vb.) amaçla gezi eden kişilerin yapacakları gezi ile ilgili Almanya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Almanya Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Almanya Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

  • Almanya Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek firmanın yetkilisi tarafınca şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
  • Almanya Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Mesela; şahıs firmanın iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak suretiyle gezi edecekse Almanya’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Almanya Ticari Vizesi talep dilekçesinde konuşma ile ilgili informasyon olmalıdır.
  • Almanya Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
  • Almanya’ya gezi edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile var ise ek seyahati hakkında Almanya Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
  • Almanya Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken gezi edecek kişinin gezi süresince oluşacak (konaklama, aktarma, hastalık, kaza, vb.) masraflarının iyi mi karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
  • Almanya Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer edinen bilgiler dosyaya konulmuş olan evraklarla desteklenmelidir.

 Almanya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Almanya Ticari Vize Dilekçe örneğini indirmek için:

1. Linke tıklayınız.

2. Almanya Ticari Vize Dilekçe örneği dosyası açıldığında, dosyayı bilgisayarınıza kaydediniz.

VEYA

1. Gereken linkin üstünde farenizin sağ tuşuna basın.

2. Oluşturulan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz

3. Dosyayı bilgisayarınıza kaydedin.