Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Eylül 9, 2018BY Yasemin Kaptan

Almanya Ticari Vize

Değerli ziyaretçilerimiz, web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Almanya Konsoloslukları, Schengen vize müracaat evraklarında değişim yapabilmektedirler. Konsoloslukların talep etmiş olduğu güncel evrak listesine ulaşmak için Almanya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. Bizi aradığınız takdirde sizlere destek olmaktan mutluluk duyacağız. Vize Merkezi temsilcimiz ihtiyacınız olan güncel evrak listesini size e-posta yöntemiyle yollayacaktır.

Vize Merkezi, Almanya vizesi başvurularında vize danışmanlık şirketi olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi’nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yöntemiyle meydana getirilen bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Almanya Ticari Vizesi için lüzumlu evraklar

* Değerli Ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihindeki olduğunda güvenilir olunuz!

1. Pasaport (Almanya seyahati sonrası minimum 3 ay geçerli)

2. 2 tane biyometrik Yeni fotoğraf (3,5×4,5 santimetre ölçülerin de, arka fonu beyaz)

3. Ticari Davetiye

* Almanya şirketinin antetli kağıdına düzenlencek belge kaşe ve imzalı olmalı – ek olarak çağrı eden kişinin Almanya geçişlik ve kimlik fotokopisi ile beraber temin edilmelidir. 

4. Güncel şirket evrakları

* Orijinal etkinlik belgesi. sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri

5. SGK / BAĞ-KUR detaylı hizmet dökümü (e devlet şifreniz ile temin edebilirsiniz.)

6. Firmanın banka hesap özetİ

* Son 3 aylık, minimum 8.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile beraber beyan edilmelidir.

7. Ek gelir belgeleri – Varsa

* Kira sözleşmesi, tapu, vasıta ruhsatı fotokopileri

8. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

* Aile ve adres bilgilerini içerek belgeye ek olarak evli bayanlar kızlık soyadını içeren belge ile beraber 2 değişik belgeyi temin etmeleri gerekecektir.

9. Ön ve arka yüz kimlik fotokopisi


 

Almanya Ticari vize müracaat sahibi Şirket Çalışanı ise;

1. Şirket yazısı – Orijinal belge; İngilizce, Almanca yada Türkçe olarak hazırlanabiliR

* Şirket yetkilisi tarafınca Konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe antetli kağıda kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde düzenlenmeli müracaat sahibinin görevi, gezi tarihleri, amacı ve sponsoru belirtilmelidir.

2. SGK işe giriş bildirgesi 

3. Maaş bordroları 

* Son 3 aylık, ıslak imza ve kaşeli hazırlanmış belge

* Almanya Ticari vize müracaat işlemlerinize Almanya’ya olan gezi tarihinizden minimum 4 hafta evvelinde başlamaya dikkat ediniz. Schengen vizeleri için müracaat yapılabilecek maksimum süre ise 90 gündür. Seyahat geçmişine 2 haftadan azca süre kalmış yolcularımızın vizelerinin gezi geçmişine yetişemeyebileceğini şimdiden hatırlatırız. Acil durumlar için yapılacak vize başvurularınız mevzusunda lütfen temsilcilerimizi bilgilendiriniz.

* Almanya İstanbul Başkonsolosluğunun vazife alanı (Marmara bölgesi) içinde bulunmayan İl ve İlçelerde ikamet eden vize müracaat sahiplerinin müracaat değerlendirme süreleri ön görülen sonuçlanma sürelerinden daha uzun sürelere karşılık edebilir. Ancak, müracaat sahibi Almanya Ticari vize başvurularını vazife bölgesi fark etmeksizin kendisine en yakın olan Vize müracaat merkezine gerçekleştirebilecektir.

* Vize müracaat işlemleri sonuçlanmamış kişilerin Almanya Hotel ve Tayyare bileti satın alımı yapmaları önerilmemektedir. Almanya Konsolosluğu tarafınca talep edilmediği müddetçe lütfen Hotel ve Tayyare bileti satın alımlarında bulunmayınız. Ön rezervasyon dokümanlarını müracaat dosyanıza ekleyiniz. Bu detayları göz önünde bulundurmanızı tavsiye eder, aksi durumlarda Kurumumuzu bağlayan herhangi bir öğenin bulunmadığını dikkatinize sunarız.

Almanya vizenizi iyi mi alabilirsiniz?

Değerli ziyaretçilerimiz;

Almanya vize başvuruları (C tipi Schengen vize), istisnai durumlar haricinde direk olarak Almanya Konsolosluklarına gerçekleştirilememektedir. Almanya Konsolosluğu, kısa süreli Schengen vize müracaatlarını Konsolosluk tarafınca yetkilendirilmiş Kurumlar üstünden kabul etmektedir. Almanya kısa süreli vize başvurularınızı yetkili müracaat merkezlerine müracaat ederek yada Almanya vize işlemleri üstüne hizmet veren yetkili gezi acentelerine gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Merkezi vasıtasıyla Almanya vizenizi iyi mi alabilirsiniz?

1.Adım – Davet Merkezimizi arayınız.

Vize Merkezi – Almanya Vize Departmanı Davet Merkezimi arayarak Yetkililerimizin durumunuza uygun olarak hazırlayacakları data mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendireceği sorulara vereceğiniz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine müracaat yapmanızı sağlayacak ve vize müracaat işlemleri süresince yaşanabilecek negatif durumlara engel olacaktır.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi – Almanya Vize Departmanı Davet Merkezi tarafınca yönlendirilmiş data mailinde bulunan müracaat evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize müracaat dosyası halinde getirin. Unutmayınız! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak başvurular vize işlem sürenizin uzamasına hatta vize başvurunuzun negatif sonuçlanmasına niçin olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakların tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.

Vize Merkezi – Almanya Vize Departmanı tarafınca durumunuza uygun olarak yönlendirilmiş data mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir müracaat dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı almayı ihmal etmeyin. Kargonuzun tarafımıza erişmesi sonrası yetkililerimiz sizleri bilgilendirecektir. Kargo ve Kurye hizmeti harcamaları müracaat sahibi tarafınca karşılanmaktadır.

5. Adım – Eksik evrak, buluşma ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi – Almanya Vize Departmanı vize müracaat dosyanızı inceledikten sonrasında tarafınıza bir data maili yönlendirecektir. Yönlendirilmiş olan mailde var ise noksan yada hatalı evraklarınızı sizlere paylaşacaktır. Eksik evrakı bulunmayan müracaat sahipleri ise buluşma zamanı ve saati mevzusunda bilgilendirilecektir. 

6. Adım – Biometri data beyanı

Vize Merkezi – Almanya Vize Departmanı 2015 / 2016 senesinde herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize müracaat sahiplerini biometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek suretiyle çağrı edecektir. Vize Merkezi yetkilileri biometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç süresince asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir halde müracaat işlemlerinizin tamamlanmasını elde edecektir.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda 2015  / 2016 senesinde alınmış Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar haricinde şahsen gelmesine gerek kalmamıştır.

7. Adım – Pasaport teslimi

Vize Merkezi – Almanya Vize Departmanı, biometrik bilgilerin beyan etmiş yada biometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Almanya vize müracaat işlemleri 7 ila 15 iş günü şeklinde bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı geçişlik sahiplerinin işlemlerini, Konsolosluk resmi dinlence günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Almanya Ticari Vize müracaat süreci Vize Merkezi yetkilileri tarafında takip edilirken başvurusu sonuçlanmış Pasaportların teslimatı müracaat sahiplerinin talep etmiş olduğu suretiyle kargo yada şahsen teslimatla Merkezimizden alınabilmesi sağlanacaktır.

Almanya Ticari Vize başvuruları esnasında nelere dikkat edilmeli?

* Almanya Ticari Vize kısa süreli bir Schengen vizesidir. Başvuru sahibine Schengen üye ülkelerde maksimum 90 gün konaklama imkânı tanır. İlk Schengen vizesi için müracaat gerçekleştirecek kişilerin 90 gün konaklamalı Schengen vize almaları istisnai durumlar haricinde mümkün değildir. Vizeleriniz geçmiş Schengen vizelerinizin doğru kullanım oranlarına bakılırsa aşama aşama artacaktır.

* Almanya Ticari Schengen vize başvuruları için Almanya’da bulunan iş ortağınızdan çağrı yazısının temin edilmesi mecburidir. Davetiye belgesi olmaksızın Almaya Ticari Vize başvurularında bulunulması mümkün olmayacaktır.

* Almanya Ticari Vize başvuruları için beyan edilecek çağrı yazıları bir vize olmayıp bir tek vize müracaat işlemleri için kullanılacak evraktır.

* Almanya Ticari Vize ve Turistik Vize kategorileri içinde herhangi bir fark bulunmamaktadır. Seyahat amacınıza yönelik vize başvurusunda bulunmaya itina gösteriniz.     

* Almanya Ticari Vize başvurularınız için ziyaret edeceğiniz Alman şirketinden çağrı yazısını yada Almanya’ da ziyaret edeceğiniz Fuar katılımınıza dair katılım davetiyelerini e-mail yada faks üstünden temin edebilirsiniz. Davet yazılarınızın ıslak imzalı – orijinal belge olarak temin edilme zorunluluğu bulunmazken, söz mevzusu belgelerde kaşe, imza ve barkodlu olma özelliklerinin olmasına dikkat ediniz.

* Almanya Ticari Vize müracaat işlemleriniz sonuçlanmadan lütfen Hotel ve Tayyare bileti satın alımları yapmayınız. Almanya vize başvuruları 7 ila 15 iş günü şeklinde bir süre zarfında sonuçlanırken söz mevzusu süreler; Konsolosluk resmi dinlence günlerini, yabancı pasaportların uzun sonuçlanma sürelerini ve ön görülen tarihleri haricinde ki ek işlem sürelerini kapsamayacağını bilgilerinize sunarız.

* Almanya Ticari vize müracaat işlemlerinize gezi tarihinizden 3 ay ilkin başlama hakkına sahipsiniz. Almanya Ticari vize müracaat işlemlerinize ülkeye gezi tarihinizden en geç 4 hafta ilkin başlamış olmanızı tavsiye ediyoruz. Bu durum gezi tarihinize vize başvurunuzun yetişmesi açısından oldukça önemlidir.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

daha çok göster

Yükleniyor…