Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Eylül 9, 2018BY Yasemin Kaptan

Almanya Turistik Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz, web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Almanya Konsoloslukları, Schengen vize müracaat evraklarında değişim yapabilmektedirler. Konsoloslukların talep etmiş olduğu güncel evrak listesine ulaşmak için Almanya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. Bizi aradığınız takdirde sizlere destek olmaktan mutluluk duyacağız. Vize Merkezi temsilcimiz ihtiyacınız olan güncel evrak listesini size e-posta yöntemiyle yollayacaktır.

Vize Merkezi, Almanya vizesi başvurularında vize danışmanlık şirketi olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi’nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yöntemiyle meydana getirilen bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Almanya Turistik Vize Başvuru Evrakları nedir?

* Değerli Ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihindeki olduğundan güvenilir olunuz!

1- Pasaport (Almanya seyahatinizin dönüş zamanı sonrası minimum 3 ay geçerli olmalı)

2- 2 tane biometrik Yeni fotoğraf (3,5×4,5 santimetre ebatlarında, beyaz fon üstü)

3- Ek gelir belgeleri

Kira sözleşmesi, tapu, vasıta ruhsatı fotokopileri var ise)

4- Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

* Aile ve adres detayları içeren / Evli bayanlar kızlık soyadlarını içeren belgelerini de temin etmeyi unutmamalıdır.

5- Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi

6- Kişi yabancı uyruklu ise

* En azca 6 ay geçerli TC ikamet izni ve emek harcama izni fotokopisi

7- Almanya Schengen vize müracaat formu 

* Vize müracaat formunuzu eksiksiz bir halde doldurarak ıslak imzalı olacak şekilde beyan ediniz. Başvuru formunda ”Schengen alanına ön gördüğünüz giriş zamanı” kısmına yazılacak tarihler vizenizin başlangıç tarihini oluşturmaktadır. Lütfen bu kısmı dikkatli bir halde doldurunuz.

8- Seyahat Sağlık Sigortası – Orjinal belge

* 30.000 € teminatlı Uluslararası geçerli poliçe gezi tarihinizden bigün ilkin başlayıp, bigün sonrasında sona ermelidir. 

– Uluslararası geçerli gezi sıhhat sigorta poliçelerinizi kurumumuzdan temin edebilirsiniz. Sigorta işlemleriniz için Davet Merkezimizi arayın

9- Hotel ve Tayyare bileti ön rezervasyonları

* Satın alımı yapılmış Hotel ve Tayyare bileti mevzusunda Kurumumuzun bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Başvuru öncesinde herhangi bir ön rezervasyon yapmanız durumunda temsilcilerimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. Lütfen vize müracaat işlemleriniz sonuçlanmadan satın alma işlemlerinde bulunmayınız.

10- Güncel banka hesap dökümü

* Son 3 aylık, minimum 4.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile beraber temin edilmiş.

 * Aile fertlerine sponsor olacak kişilerin Banka hesap özetinde sponsor olacağı her şahıs için ek olarak 4.000 TL bakiye daha bulundurması gerekecektir. Her bir müracaat sahibi için bulunması ihtiyaç duyulan minimum meblağ; 4.000 TL’dir.

11- Kişi Serbest meslek sahibi yada bir şirkete danışmanlık hizmeti veriyorsa;

 Noter onaylı iş sözleşmesi (Orjinal belge sunulmalı)

 

Kişinin bulunmuş olduğu duruma gore ek olarak hazırlaması ihtiyaç duyulan belgeler;

Kişi şirket sahibi ise;

1- Güncel tarihindeki şirket evrakları

* Firmanın bağlı bulunmuş olduğu Ticaret Odası’ndan alınmış orjinal etkinlik belgesi, tecim sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri

2- SGK / Bağ-Kur 4 B detaylı hizmet dökümü (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz.)

3- Firmanın banka hesap özeti

* Son 3 aylık, minimum 8.000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile beraber temin edilmiş.

 

Kişi Şirket Çalışanı ise;

1- Güncel tarihindeki şirket evrakları

* Orjinal etkinlik belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri

2- SGK işe giriş bildirgesi ve SGK 4 A detaylı hizmet dökümü (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)

3- Maaş bordroları (Son 3 aylık, ıslak imza ve kaşeli)

4- Şirket yazısı – Orjinal belge

* Şirket yetkilisi tarafınca konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçede müracaat sahibinin bu işyerinde çalmış olduğu ve izinli olduğu tarihler belirtilmelidir. Belge, firmanın antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı olarak temin edilmelidir.

 

Kişi Devlet Memuru ise;

1- Emek harcama belgesi – Orjinal belge

Bağlı bulunulan kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı orjinal belge

2- Vazife kimlik kartı ön ve arka yüz fotokopisi 

3- Maaş bordroları

* Maaşınızın yatmakta olduğu bankadan alınmış son 3 aylık kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile beraber temin edilmiş döküm

4- Resmi izin yazısı – Orjinal belge

* Bağlı bulunulan kurumdan alınmış mühür ve ıslak imzalı belge

 

Kişi Talebe ise;

1- Talebe belgesi (Güncel tarihindeki, orjinal belge)

2- Yeni mezun müracaat sahipleri için mezuniyet belgesi fotokopisi 

3- Orjinal muvafakatname belgesi

* 18 yaşından ufak müracaat sahipleri için, anne ve baba tarafınca imzalanmış noter onaylı orjinal belge

NOT: Anne, baba ve tüm aile fertlerinin Almanya vize başvurusunda bulunacak olması halinde muvafakatname belgesine gerek bulunmamaktadır.

Ebeveynler ayrılmış ve 18 yaşından ufak müracaat sahibinin yasal velayeti yalnız bir ebeveynde ise velayeti olmayan ebeveynden noter onaylı muvafakatname belgesinin alınması zorunludur. (lütfen bu bilgiyi teyit ediniz.)


Kişi Ev Hanımı ise;

1. Banka hesap özeti (Son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren minimum 4.000 TL bakiyesi olan banka tarafınca kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile beraber temin edilmiş)

Almanya Turistik vize müracaat işlemlerinize Almanya’ya olan gezi tarihinizden minimum 4 hafta öncesinden başlamaya dikkat ediniz. Schengen vizeleri için müracaat yapılabilecek maksimum süre ise 90 gündür. Seyahat geçmişine 2 haftadan azca süre kalmış yolcularımızın vizelerinin gezi tarihlerine yetişemeyebileceğini şimdiden hatırlatırız.

Acil durumlarda yapılacak vize başvurularınız mevzusunda lütfen yetkililerimizi bilgilendiriniz.

Almanya İstanbul Başkonsolosluğunun vazife alanı (Marmara bölgesi) içinde bulunmayan İl ve İlçelerde ikamet eden vize müracaat sahiplerinin müracaat değerlendirme süreleri ön görülen sonuçlanma sürelerinden daha uzun sürelere karşılık edebilmektedir. Ancak, müracaat sahibi Almanya Turistik vize başvurularını vazife bölgesi fark etmeksizin kendisine en yakın Almanya vize müracaat merkezine gerçekleştirebilir.

Vize müracaat işlemleri sonuçlanmamış kişilerin Almanya Hotel ve Tayyare bileti satın alımı yapmaları tavsiye edilen bir durum değildir. Almanya Konsolosluğu tarafınca talep edilmediği müddetçe lütfen Hotel ve Tayyare bileti satın alımlarında bulunmayınız ve ön rezervasyon dökümanlarını müracaat dosyanıza ekleyiniz. Bu detayları göz önünde bulundurmanızı tavsiye eder, yaşanacak aksi durumlarda Kurumumuzu bağlayan herhangi bir öğenin bulunmayacağını dikkatinize sunarız.

Almanya Turistik Schengen vizenizi iyi mi alabilirsiniz?

Değerli ziyaretçilerimiz;

Almanya vize başvuruları (Schengen C tipi vize), istisnai durumlar haricinde direk olarak Almanya Konsolosluklarına gerçekleştirilememektedir. Almanya Konsolosluğu, Schengen vize müracaatlarını Konsolosluk tarafınca yetkilendirilmiş kurumlar üstünden kabul etmektedir. Almanya kısa süreli vize başvurularınızı müracaat merkezlerine müracaat ederek yada Almanya vize işlemleri üstüne hizmet veren gezi acentelerine gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Merkezi vesilesiyle Almanya Turistik Vizenizi iyi mi alabilirsiniz?


 

1.Adım – Davet Merkezimizi arayınız.

Vize Merkezi – Almanya Vize Departmanı Davet Merkezimizi arayarak Yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlayacakları evrakların içeren data mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine müracaat yapmanızı sağlayacak ve vize müracaat işlemleri süresince yaşanabilecek negatif durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi – Almanya Vize Departmanı Davet Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu data mailinde bulunan müracaat evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize müracaat dosyanızı tamamlayın.

Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun negatif sonuçlanmasına niçin olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.

Vize Merkezi – Almanya Vize Departmanı tarafınca durumunuza yönelik yönlendirilmiş data mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir müracaat dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun Merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafınca bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti harcamaları müracaat sahibi tarafınca karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, buluşma ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi – Almanya Vize Departmanı, müracaat dosyanızı inceledikten sonrasında tarafınıza bir data maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde var ise tamamlanmamış yada hatalı evraklarınız bildirilecek, Eksik evrakı bulunmayan müracaat sahipleri ise buluşma tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Adım – Biyometri data beyanı

Vize Merkezi – Almanya Vize Departmanı 2015 / 2016 senesinde herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize müracaat sahiplerini biometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek suretiyle çağrı edecektir. Yetkililerimiz biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç süresince asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir halde müracaat işlemlerinizin tamamlanmasını elde edecektir.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar haricinde şahsen gelmesine gerek kalmamıştır.

6. Adım – Pasaport teslimi

Vize Merkezi – Almanya Vize Departmanı, biyometrik bilgilerin beyan etmiş yada biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Almanya vize müracaat işlemleri 7 ila 15 iş günü şeklinde bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı geçişlik sahiplerinin işlemlerini, Konsolosluk resmi dinlence günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafınca kontol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası Pasaportların teslimatı müracaat sahiplerinin talep etmiş olduğu suretiyle kargo yada Merkezimizde kişisel teslim alınarak sağlanacaktır.  

Almanya Turistik Schengen vize müracaatlarında dikkat edilmesi gerekenler

* Almanya Turistik Schengen Vize kısa süreli bir vize kategorisidir. Başvuru sahibine maksimum 90 gün konaklama izni verir. Başvuru sahibinin ilk Schengen vize başvurusu ise ilk aşamada 90 gün konaklamalı Schengen vize onayı alması istisnai durumlar haricinde söz mevzusu değildir. Schengen vize müracaat sahibinin gezi geçmişine ve vizelerinin doğru kullanıp kullanma oranına gore aşama aşama artarak verilecektir. Uzun süreli Almanya Schengen vizesi almak isteyen yolcularımız lütfen, vizenizi niçin uzun soluklu talep ettiğinizi yazılı olarak belirtmelidir.

* Yukarıda belirtilen evraklar vize başvurularınız için talep edilen asgari vize müracaat evraklarıdır. Konsolosluk vize bölümünce durumunuza bağlı olarak yeni evraklar talep edilebilir. Bazı evraklarınızın orijinal hali yada daha öncesinden talep ettiğiniz evrakların tekrardan beyan edilmesi talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarda söz mevzusu evrakların talep edilmiş olduğu şekilde yeninden beyan edilmesi zorunludur. 

* Almanya vize başvurularınız için beyan edeceğiniz evrakların güncel tarihindeki olması gerekliliğini ve evrakların haiz olması ihtiyaç duyulan özellikleri eksiksiz bir halde bulundurmasına itina gösteriniz. Vize uyum koşullarını bulundurmayan evraklarla meydana getirilen başvurularınızın kabul edilmeyeceğini hatırlatırız.

* Almanya gezinsel vize başvuruları için evraklarınızı eksiksiz bir halde hazırlamış olmanız vize başvurunuzun pozitif yönde sonuçlanacağı mevzusunda güvence oluşturmaz. Vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar tamamen Almanya Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır. Yine tarafınıza verilecek vize süreleri Konsolosluk tarafınca belirlenmektedir.

* Almanya vize başvurusu ret ile sonuçlanmış kişiler için ücret iadesi bulunmamaktadır. Konsolosluk harçları peşin olarak ödenirken vize reddi halinde müracaat sahiplerine ücret iadesi yapılmamaktadır.

* Almanya vize müracaat işlemleriniz için lütfen Hotel ve Tayyare bileti satın alımı yapmayınız. Konsolosluk vize bölümünce hotel ve tayyare bileti ön rezervasyonları kabul edilmektedir. Satın alınmış hotel ve tayyare bileti ile yapılacak vize başvurularınızın neticeleri hakkında Kurumumuzun her hangi bir sorumluluğu bulunmaz.

* Almanya vize başvuruları esnasında birden daha çok şahıs ile gezi edilecek ve gezi edilecek öteki aile fertlerinin gezi harcamalarını tek bir şahıs karşılayacak olması halinde; Banka bilgilerinizde bulunan kullanılabilir bakiye limitinin yukarıda belirtilen limitten fazla olmasına dikkat edilmelidir. Almanya vize başvuruları için kullanacak olduğunuz banka bilginizde gezi edecek tüm müracaat sahiplerini finanse edecek limitte bakiye olmasına itina gösterilmelidir. 

daha çok göster

Yükleniyor…