Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Fransa Vizesi

Ağustos 30, 2017BY Yasemin Kaptan

Fransa gezinsel gezi açısından Avrupa Ülkeleri içinde en fazla gezgin alan ülkedir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ( umuma mahsus geçişlik sahipleri ) Fransa’yı ziyaret etmek için, vizeye gerekseme duymaktadır.

Fransa Konsolosluğu,Konsolosluğa direk olarak meydana getirilen kısa süreli Schengen Vize başvurularını kabul etmemektedir. Kısa Süreli Fransa (Schengen) vize başvuruları,Fransa Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu aracı  kurumlar ve gezi acenteleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Fransa vizesi için lüzumlu ola belgeleri eksiksiz ve doğru bir halde organize ederek,Fransa Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize merkezlerinden Fransa vizenizi edinebilirsiniz.

Fransa Vizesinin çıkma süresi evraklarınızın tamamlanması ve Fransa Konsolosluğu’nun ek evrak talebinde bulunması durumuna gore değişim gösterebilmektedir.Fransa Vizesinin çıkma süresi tüm olasılıklar göz önünde bulundurarak 7 iş günü içersinde sonuçlanmaktadır.

Lüzumlu Evrak Sıralaması ve Data için 0312 17 17 31 – 0533 601 59 56  

Fransa vizesi için lüzumlu olan Ana evrak sıralaması aşağıdaki şeklinde olup, vize kategorsi ve toplumsal statünüze gore  ( iş veren, çalışan, emekli, talebe, ev hanımı, ziraatçi  vs )  hazırlayacağınız evraklar çeşitlilik göstermektedir. güncel ve tam evrak sıralaması en kısa sürede tarafınıza gönderilecektir.

Fransa vizesi için lüzumlu Ana Evraklar 

  • Dikkatlice tamamı doldurulmuş  tarih ve yer belirtilmiş Fransızca yada İngilizce Müracaat formu ( tarafımızca sağlanacaktır ) 
  • 10 yıldan eski olmayan ve minimum 2 sayfası boş güncel pasaportunuz
  • Evvel alınmış eski pasaportlarınız var ise vizeli  tüm işlenmiş sayfaların fotokopisi
  • Kimlik Fotokopisi
  • 2 tane  ( 34×45 ) boyularında biyometrik fotoğraf
  • Tüm gezi süresini kapsayan Acil bakım ve tıbbi tedavi masarflarını karşılayan gezi sıhhat sigortası  ( tarafımızca sağlanacaktır)
  • Gidiş – dönüş tarihlerini içeren  tayyare bileti rezervasyonu ( tarafımızca sağlanacaktır)

Fransa Vize Tutarı Ne kadardır ?

Fransa vize harç bedeli+ koordinasyon tutarı + Biyometri işlem tutarı + pin tutarı+ gezi sıhhat sigortası  toplamda 195 €’dur.Bunun dışına fazladan bir harcama ve hizmet bedeli söz mevzusu değildir.VIP başvurularında ise 80 € ekpress servis bedeli alınmaktadır.

90 gün yada daha azca süre içinde Fransa’da eğitim alacağım  ne tür evraklar gereklidir ? 

Fransa’da 90 gün yada daha  azca bir süre eğitim alacaksanız,eğitim alacağınız kurumdan onaylı ve imzalı kabul evrağının aslı ve sponsor evraklarınız ile beraber başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Lüzumlu  ve tam evrak sıralaması için  bizlerle iletişime geçebilirsiniz.