Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Belçika Vizesi

Ağustos 26, 2017BY Yasemin Kaptan

Belçika Vizesi ve Vize Ücretleri için : 0312 417 17 31 – 0533 601 59  56

Batı Avrupa’da yer edinen Belçika Krallığı,AB üyesi ve Schengen Ülkesidir.Avrupa Birliği yönetiminde kilit rol oynayan Belçika Orta çağ Avrupa’sının mimairsini günümüze taşımaktadır.

Belçika vize müracatlarını,Belçika Büyükelçiliği yada Konsolosluğu direkt kabul etmeyip, yetkilendirdiği vize müracaat merkezleri, akredite olmuş gezi acentaları aracılığı ile iletilmesini mecburi tutmaktadır.Fakat, başvurunun değerlendirimesi ve sonuçlandırılması Belçika Büyükelçiliği- Konsolosluğu insiyatifindedir.Belçika Konsolosluğu müracaat dosyasının incelenmesi esnasında, Belçika gezi amacının net olarak anlaşılmaması halinde ek evrak talep edebilir yada  görüşmeye çağrı edebilir.

Belçika Vizesinin sonuçlanma süresi değişkenlik göstermekte olup 5 iş günü ile 30 iş gününü bulabilmektedir.Sonuçlanmaların uzamasındaki niçin sistem üstünden meydana getirilen başvurunun Belçika İç İşleri Bakanlığına iletilmesidir ve oradan gelecek yanıtın beklenmesidir.

Belçika Schengen bölgesi içeriside yer aldığından Türkiye Vatandaşları ( Umuma Mahsus geçişlik sahipleri ) vizeye tabidir.Belçika Evrak sıralaması  Belçika Konsolosluğu tarafınca koşullara bakılırsa değişim gösterebilmektedir.Belçika vizesi için lüzumlu ve güncel evrak listesini öğrenmek için lütfen yazışma numaralarından bizlere ulaşın.Güncel evrak sıralaması tarafınıza en kısa sürede iletilecektir.

Vize Kategorileri

  • – Ziyaretçi Vizesi
  • -Tursit Vizesi
  • -Ticari Vize
  • -Talebe Vizesi
  • -Oturum Müsadesi Vizesi

Tüm yapacağınız başvurulara gezi tarihinizden  minimum 30 gün ilkin müracaat yapmanız önemle tavsiye etmekteyiz.

Pasaportunuzun dönüş tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olması grektiğini unutmayınız.

Tüm Başvurular Belçika İç İşleri Bakanlığı tarafınca sisteme kaydedildiğinden  başvurunuzun  doğru ve hatasız olması  için tarafımızdan destek alarak başvurunuzu tamamlayınız. Bardkodsuz başvurular kesinlikle kabul edilmemektedir