Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Avusturya Vizesi

Ağustos 26, 2017BY Yasemin Kaptan

Avrupa Birliği ve Schengen ülkesi olan Avusturya köklü tarihsel geçmişi ile Dünya’nın en varlıklı ülkelerinden biri konumundadır. Avusturya Ulusal Hasılasına nazaran şahıs başına düşen ulusal gelir 43, 546,00 Dolar’dır.Almanya’dan sonrasında  en fazla Almanca konuşulan ülke olan Avusturya’nın başkenti Viyana’dır.Dokuz eyaleten oluşan Avusturya’nın en büyük şehri gene Viyana’dır.Üniversite şehri olarak malum Graz ise ikinci büyük şehri, zamanı açıdan mühim merkezi Linz, barok mimarisyle Alper yanında kurulmuş Slazburg, Inssburck ise görülmeye  kıymet benzeri olmayan güzellikte doğasıyla iç içe yaşam alanı sunan merkezleridir.

Bu güzel ülkeye gezi etmek için malesef Türkler olarak vize gerekseme duymaktayız.Avusturya vizesi için ihtiyaç duyulan evraklar nedir bu tarz şeyleri belirtelim,sorunsuz  vize almanız için izlenmesi ihtiyaç duyulan prosedürleri tek tek açıklayalım.

Öncelikli olarak Avusturya’ya yapmak istediğiniz seyahatin içeriğini bizlerle  paylaşmanız.(Gezinsel, Aile Ziyareti,Eğitim, Ticari,Kültürel,Uzun Süreli Oturum müsadesi),belirlemiş olduğunuz kategoriye nazaran size en yakın olan ilgili Konsolosluk yada yetkili acenta’dan randevunuzu oluşturuyoruz.Avusturya kotalı sistemde çalmış olduğu için ara sıra randevularda gecikmeler söz mevzusu olabilmektedir.Fakat elimizden geldiğince en erken tarihe randevunuzu oluşturuyoruz.Acil durumlar için Hastalık yada vefaat durumlarında,kotalı sistem dışına çıkarak ilgili kurumdan onaylı olarak randevunuzu  derhal oluşturabiliyoruz.

Sonrasında size beyan ettiğimiz evrak listesine nazaran hazırlamış olduğunuz evrakları,posta yada kargo kanalıyla tarafımıza iletmenizi istiyoruz.Müracaat dosyanızın doğru ve eksiksiz hazırlanması için  ön denetim ve incelemesini yaptıktan sonrasında dosyanızı yapmaya  başlıyoruz.

Uzman nezaretinde hazırlamış olduğumuz dosyanızı,belirtilen buluşma gününde gene uzmanımızla beraber müracaat merkezi yada Konsolosluğa giderek evrak teslimi ve biyometri işlemine girmenizi sağlıyoruz .Avusturya Konsolosluğu müracaat sahibini bire bir istediği için daha önceki yıllarda VIS uygulamanız olmuş olsa bile vekalet kabul etmemektedir.

Başvurunuzu tamamladıktan sonrasında size verilen Referans numaranızı sistemimize kaydederek sonuçlanma aşamasına kadar takibini yapıyoruz, neticelenmesi halinde tarafınıza kargo ile gönderiyoruz, Konsoloslukların  daima ek evrak isteme yetkisi ve talebi söz mevzusu olabilir, noksan evrak  istenmesi halinde sizleri buraya  yormadan sizden temin ettiğimiz ek  evrağınızı ilgili Avusturya Konsolosluğu’na teslim etmekteyiz.

Dip Not: Aile ziyareti için  gezi edecek müracaat sahiplerinin Avusturya Belediyesi’nden çıkartılmış çağrı kodlarını yanlarında taşımalarını önemle rica etmekteyiz.

Avusturya vizesinin  sonuçlanma süresi 5 iş günü ile 15 iş günü içinde  içinde değişmektedir.

                   AVUSTURYA GEREKLİ EVRAK LİSTESİ 

Dikkatlice kendi dilinde doldurulmuş,üstünde tahrifat, oynama ,çizik olmayan müracaat formu ( tarafımızca sağlanacaktır).

Aile ziyareti için  müracaat meydana getirecek kişilerin ; Avusturya Belediyesi’nden alınmış çağrı kodu

Aile Bağlarını ispatını sağlamak için Nüfus İdaresinden alınmış Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği -Almanca tercümesi ile  ( Tarafımızca sağlanmaktadır) 

2 tane biyometrik fotoğraf

Pasaportun aslı 10 yıldan eski olmamalı, minimum 2 sayfası boş olmalıdır. Geçmiş dönemlere ilişik geçişlik bulunmakta ise vizeli sayfaların  fotokopisi

Avusturya’ya gidiş amacını detaylı bir halde özetleyen niyet mektubu ( tarafımızca sağlanmaktadır ) 

Geçim ve Gelir  beyanlarınız ;

Çalışanlar için  çalıştığına dair  kanıtlama belgeleri

Emekliler için Emekli olduğuna dair  kanıtlama belgeleri

İşverenler için  iş yeri sahibi bulunduğunu kanıtlayan kanıtlama belgeleri

Öğrenciler için  talebe bulunduğunu kanıtlayan kanıtlama belgesi

Çiftçiler için ziraatçi bulunduğunu kanıtlayan kanıtlama belgesi

Lüzumlu ve tam evrak sıralaması tarafınıza  mail ya da telefon kanalıyla iletilecektir.

Gezi Belgesi , Avusturya Konsolosluğu tam gezi planı talep etmiş olduğu için Gidiş -Dönüş tarihlerini  net olarak kapsayan tayyare  bileti ( tarafımızca  sağlanacaktır) Davetiyenizin olmaması halinde Avusturya otelinden  alınmış konfirmasyon  yazısı ve numarası  ( tarafımızca sağlanacaktır).

30.000 € teminatlı Gezi Sıhhat Sigortası.Avusturya’da kaldığınız süre süresince geçerli olacak Hastane, Acil Bakım,Tıbbi Tedavi  harcamalarını karşılayan  sıhhat sigortası istenmektedir. ( Tarafımızca sağlanacaktır).

Kişisel Banka hesap cüzdanınız , var ise kredi kartı hesap eksteleriniz

Üzerinize ilişik mal varlığı var ise  beyanları.

Detaylı informasyon için 0312 417 17 31- 0533 601 59 56