Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Portekiz Vizesi

Avrupa Kıtası’nın en batısında bulunan Portekiz AB  ve Schengen ülkesi olması sebebiyle umuma mahsus geçişlik sahibi Türk Vatandaşları ve Türkiye’de ikamet izni bulunan  öteki ülke  vatandaşları vize’ye tabidir.

Kısa süreli ve uzun soluklu Portekiz vizesi Portekiz Büyükelçiliği tarafınca verilmekte olup,herhangi bir aracı kurumla çalışmamaktadırlar.

Kısa süreli Portekiz vizesi alabilmek için lüzumlu ve güncel evrak sıralaması  uzman danışmanlarımız nezaretinde en kısa sürede size iletilecek olup, başvurunuzun süreç yönetimini size hususi atanmış  uzman  danışmanlarımızla beraber, lüzumlu evrakların hazırlık aşamasından vizenizin sonuçlanmasına kadar olan tüm süreci  beraber götürmekteyiz,başvurunuzun doğru ve zamanında neticelenmesi için lüzumlu desteği sizlere sağlıyoruz.

Portekiz vizesi alabilmek için  en mühim kriter, hangi kategoride müracaat yaptığınız ve  müracaat yaptığınız kategoriye uygun evrakların ibrazıdır. Yanlış vize  kategorisi seçimi ve tamamlanmamış evrak beyanının  vizeniz üstünde negatif tesir edeceğini önemle hatırlatırız.

Vize  başvurularında ikinci en mühim unsur ise saydam ve güvenilir data  sunmaktır.İnandırıcılığı olmayan ve gezi planına uygun  olmayan evrakların Schengen kanunları gereğince 8. madden dolayı red alma olasılığı  oldukça yüksektir.

Portekiz vizesi için lüzumlu olan evraklar kişinin toplumsal statüsüne bakılırsa değişkenlik gösterebilmekte olup, ana evrak sıralaması aşağıdaki gibidir.Portekiz Büyükelçiliği /Konsolosluğunun  daima ek evrak isteme ve talep etme  hakkı bulunduğunu belirtir,her ne kadar başvurular aracı kurumlar vasıtası ile  yapılmış olsa da karar verme ve değerlendirme sürecinin  tamamen Konsolosluğa ilişik bulunduğunun altını önemle çizeriz.