Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

 

 

Macaristan Sürücü Vizesi İçin Lüzumlu Evrakların Hazırlanması  Buluşma İşlem Kaydınızın Yapılması ve Vizenizin Sorunsuz Alınması İçin 0312 417 17 31 ve 0533 601 59 56 Numaralı Telefonlardan Ulaşabilirsiniz.

UZUN TİCARİ VASITA (TIR) ŞÖFÖRLERİ İÇİN VİZE BASVURU EVRAKLARI

  • Geçişlik Orjinali

    Son 10 yıl içinde alınmış, öngörülen gezi bitim tarihinden itibaren minimum 3 aylık geçerliliği bulunan, minimum 2 boş vize sayfası (pasaportta minimum iki tane karşılıklı olmak suretiyle boş 2 sayfa ) olan geçişlik. Eski pasaporta ilişkin son 3 yıl içinde alınmış Schengen vizeleri sayfalarının fotokopisi.

  • Müracaat Formu

    Eksiksiz olarak doldurulmuş, okunaklı, geçişlik sahibi tarafınca 37. madde ve son sayfadaki imza kısmı imzalanmış olmalıdır. 17. Maddeye ev adresi ve e-posta adresi beraber yazılmalı, cep telefonu müracaat sahibine ilişkin olmalıdır. müracaat formları mavi, siyah kalemle yada bilgisayar ile doldurulabilir. Müracaat sahibi 18 yaşından ufak ise imza bölümleri anne ve baba tarafınca imzalanmalıdır.

  • İki Tane Biometrik Fotoğraf

    Son 6 ay içinde çekilmiş, objektife direkt bakan, yüz, kulaklar ve alın bölgesinin açıkca görünmüş olduğu, arka fonu beyaz, 3,5 mm x 4,5 mm olması gerekmektedir.

Not: Birden fazla ülkeye gidilmesi durumunda Kent/Ülke aktarmaları gösterilmeli yada dilekçe ile belirtilmelidir.

  • Gezi Sıhhat Sigorta Poliçesi

    Sigorta Tüm schengen vatanlarında geçerli, minimum öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalı, asgari poliçe teminatı 30.000€ olmalı ve minimum gezi tarihlerini kapsamalıdır.

    Gezi Sıhhat Sigortanızı müracaat merkezimizde yaptırabilirsiniz

Davetiye

    Ziyarete gidilecek şirket tarafınca alınmış, ziyaretin tarihleri ve sebebinin belirtildiği firmadan kaşe ve yetkilisi tarafınca imzalanmış olmalıdır.

Not: Müracaat yapabilmeniz için davetiyelerin fotokopileri yeterlidir. Davetiyeler mail yada fax yolu ile temin edilebilir.

   • İşveren İzin Yazısı

    Çalışılan kurumdan alınmış antetli kağıda basılmış şirket yetkilileri tarafınca imzalı ve kaşeli, işveren kişinin gezi tarihlerini, gezi amacını ve çalışanın bu tarihlerde izinli olacağını belirtmiş olmalıdır. Dilekçe Türkçe, İngilizce yada Macarca yazılabilir.

   • Şöför Sıralaması

    Türkiye’deki firmanın tüm kayıtlı şoförlerinin gösterildiği antetli kağıda şirket kaşeli, yetkilisi tarafınca imzalanmış olması gerekmektedir.

   • Taşıt Kayıt ve İzin Yazısı

    Türkiye’deki şirketten taşıt kayıt numaralarının belirtildiği izin yazısı, antetli kağıda yazılmış, kaşeli, şirket yetkilileri tarafınca imzalanmış olmalıdır.

   • SGK İşe Giriş Bildirgesi

    İşveren tarafınca verilmiş güncel ve barkodlu olmalıdır.

   • SGK 4a Hizmet Dökümü

    SGK müdürlüklerinden alınmalıdır. Borkodsuz hizmet dökümleri kabul edilmemektedir.

   • Emekliliği Gösterir Belge

    E-devlet web sitesinden alınmış yada emeklilik maaşının yatmış olduğu banka hesap bankadan onaylatılarak emekliliğin kanıtlanması gerekmektedir.

Not: Emekli olmayanlar için mecburi bir evrak değildir. Emekli çalışanlar için son 4 aya ilişkin SGK Destek Prim Ödendileri gerekmektedir.

   • Şirket Evrakları

    Etkinlik Belgesi (Son 6 ay içinde alınmış olmalıdır.)

    Tecim Sicil Gazetesi (Firmanın ünvan ve ortaklarının açıkça belirtilmiş olması gerekmektedir.)

    Vergi Levhası (Güncel olmalıdır. Kapatılan vergi periyodu işlenmiş olmalıdır.)

    Şirket İmza Sirküleri (Şirket yetkilisinin bulunmuş olduğu yada şirket yetkilisi tarafınca vekalet verilmişse imza sirkülerine ek olarak vekalet ve vekalet verilen kişinin imza beyannamesi gerekmektedir.)

   • Yeni CMR Belgesi

    Taşıt kayıt numarasının belirtildiği Yeni nakliyeler için hazırlanmış olmalıdır.

   • Eski CMR Belgesi

    Taşıt kayıt numarasının belirtildiği Eski nakliyeler için hazırlanmış olmalıdır.

   • Giriş Çıkışların Belirtildiği Dilekçe

    Schengen ülkelerine giriş/çıkışların belirtildiği ve kalış günlerinin yazıldığı dilekçe. Dilekçe antetli kağıda yazılmış kaşeli, şirket yetkilileri tarafınca imzalanmış olmalıdır.

   • Yeterlik ve Beynelmilel Yeterlik Fotokopisi

    Yeterlik D tipi olmalı ve fotokopisi okunaklı olmalıdır.

    Beynelmilel Yeterlik Sürücünün uluslar arası sürücü belgesidir. Bir yıldan daha eski olmamalıdır. Burayı tıklayarak data alabilirsiniz

   • Nüfus Cüzdan Fotokopisi

    Üstünde T.C. kimlik numarası yazması gerekmektedir.

Not: 10 yıldan eski olan nüfus cüzdanları yasal olarak geçersizdir.

   • Geçişlik Fotokopileri

    Kimlik bilgilerinin yazılı olduğu data sayfası ile pasaporttaki tüm işlem görmüş sayfaların eksiksiz fotokopisi

Not: Var ise eski pasaportta son 6 yıl içinde (2010 yılı itibari ile) alınmış schengen vizelerinin ve var ise halen geçerli vizelerin fotokopileri

Not: Beraber gezi ettiğiniz kişilerinde geçişlik ve vize fotokopileri gerekmektedir. Gezi ettiğiniz şahıs yeşil geçişlik sahibi ise geçişlik fotokopisi kafi olacaktır.