Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

İspanya Vizesi

İspanya Vizesi

İspanya Parlamenter monarşi ile yönetilen bir Akdeniz ülkesi olup ortalama nüfusu 47.200.000 ‘dür. Mühim şehirleri ise Madrid, Barcelona, Valencia,Sevilla,Bilboa, Saragoza’dır.Akedniz ülkesi olarak malum İspanya  Schengen ve AB  üyesi bir devlettir.

İspanya Kısa süreli başvuruları İspanya Büyükelçiliği/Konsolosluğu tarafınca yetkili kılınmış acentalar tarafınca alınmakta olup,direkt kısa süreli  vize başvurularını kabul etmemektedir. Randevulu olarak başvurular alınmakta olup,randevusuz başvurular kabul edilmemektedir.

Kısa Süreli ( 90 günü geçmeyen) başvurular için Schengen vizesine  müracaat yapılmakta olup,lüzumlu   evraklar gezi planına  gore değişmiş olduğu için tam ve güncel sıralaması uzmanlarımız tarafınca  en kısa sürede telefon ya da mail yöntemiyle  sizlere iletilecektir.İspanya ve öteki Schengen vizelerinin pozitif yönde sonuçlanabilmesi için   ülkeye geri dönüşü güvence eden  evrakların ikna edici özellikte olması büyük ehemmiyet taşımaktadır ( çalışanlar için işyeri  belgeleri, etken banka hesap dökümü, aile bağlarını gösteren  dökümanlar, mal varlığı beyanı vs  benzer biçimde )

İspanya Schengen vizesinin ne kadar süre verileceği mevzusunda yetkili tek kurum İspanya Büyükelçiliği/Konsolosluğu’dur.Müracaat merkezleri vizenizin süresi hakkında iyileştirme ve düzeltme yapması imkansız ve bu mevzuda size garantör olması imkansız.Belli periodlar da yapacağınız seyahatler için  bunu ek dilekçeye beyan ederek talep edebilirsiniz.

İspanya Evrak Listesini Iyi mi Öğrenebilirim ?

İspanya Evrak sıralaması, seyahatinizin içeriğine  bağlı olarak değişmiş olduğu için,lüzumlu tam ve güncel evrak sıralaması tarafınıza en kısa sürede telefon yada mail yöntemiyle iletilecektir.

Pasaportum hala İspanya Büyükelçiliği/Konsolosluğunda, Başka Bir Ülkeye Gezi Planım Bulunmaktadır, Pasaportumu geri alabilir miyim ?

İşlemde olan Pasaportunuzu  geri alamazsınız. Eğer başvurunuzu geri çekmek istiyorsanız  yazışma ve geçişlik bilgilerini içeren bir dilekçe yazarak ve geçerli nedeninizi  belirterek pasaportunuzun iadesini   isteyebilirsiniz.Hiçbir koşulda ödediğiniz ücretin iade  edilmeyeceğini ihmal etmeyin

İspanya Kısa Süreli Vize Tutarı Ne kadardır ?

İspanya Kısa Süreli  vize tutarı  +biyometri  işlem tutarı + koordinasyon tutarı + dosy işlem tutarı + Sıhhat Sigortası olmak suretiyle toplamda 195 €’dur. Bunun haricinde ek ücret talep edilmez .Yalnız Vizenizin aciliyetinden meydana gelen durumlarda Ekpress vize uygulaması için 80 € ek  hizmet  bedeli alınmaktadır.

Vize Başvurum Reddedilirse,Tekrardan Müracaat Yapmak İçin Beklemem Lüzumlu mi ?

Reddedilmiş bir başvurunuz var ise, istediğiniz süre yeniden müracaat yapabilirsiniz.Sadece bundan önceki vizenizde belirtilen eksikleri  ve düzeltmeleri yaparak müracaat yapmanızı tavsiye ederiz