Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi İçin  0312 417 17 31 – 0533 601 59 56 Numaralı Telefonlardan Ulaşabilirsiniz. 

İngiltere Vize Başvurusu için Sizlerden Buluşma Tutarı Talep Eden Şahıs ve Kurumlardan Uzak Durmanızı Önemle Tavsiye Etmekteyiz. İngiltere Vizesi İçin Lüzumlu Informasyon Ve Belgeler Tarafınıza Telefon yada  e- mail yöntemiyle iletilecektir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına tanınmış bir vize muhafiyeti söz mevzusu olmadığından,Birleşik Krallığa yapacağınız (İngiltere,Galler,Şimal İrlanda ve İskoçya) ziyaretlerinde vizeye gereksinim duyulmaktadır.Vize kategorileri gidiş amacınıza nazaran değişmekte olup,en oldukça talep edilen ve başvurulan vize türü ziyaretçi /visitor ve dil eğitimi alınan study visitor  vize kategorileridir.Lüzumlu olan evraklar kişinin toplumsal statüsüne nazaran değişmekte olup,dosyanızın doğru hazırlanması ve sunulması en mühim aşamayı oluşturmaktadır.Şu sebeple İngiltere’ye yapcağınız vize başvurularında artık sözlü bir mülakat bulunmayıp,yalnız sunulan evraklar üstünden İngiliz Konsolosluğu vizeniz hakkında görüş bildirmektedir.Buyüzden İngiltere’ye yapacağınız başvurularda titiz, dikkatli davranmalı ve ustalaşmış destek alarak lüzumlu vize başvurunuzu yapmanızı önemle tavsiye etmekteyiz.

Kısa süreli  ve uzun soluklu İngiltere vizesi alabilmek için lüzumlu ve güncel evrak sıralaması  uzman danışmanlarımız nezaretinde en kısa sürede size iletilecek olup, başvurunuzun süreç yönetimini size hususi atanmış  uzman  danışmanlarımızla beraber, lüzumlu evrakların hazırlık aşamasından vizenizin sonuçlanmasına kadar olan tüm süreci  beraber götürmekteyiz,başvurunuzun doğru ve zamanında neticelenmesi için lüzumlu desteği sizlere sağlıyoruz.

İngiltere  vizesi alabilmek için  en mühim kriter, hangi kategoride müracaat yaptığınız ve  müracaat yaptığınız kategoriye uygun evrakların ibrazıdır. Yanlış vize  kategorisi seçimi ve tamamlanmamış evrak beyanının  vizeniz üstünde negatif tesir edeceğini önemle hatırlatırız.

Vize  başvurularında ikinci en mühim unsur ise saydam ve güvenilir data  sunmaktır.İnandırıcılığı olmayan ve gezi planına uygun  olmayan evrakların Ret alma olasılığı oldukça yüksektir.

KISA SÜRELİ VİZE BAŞVURUSU İÇİN 

TURISTIK /ZİYARETÇİ  

6 ay süreyle kısıtlı olan, aile,dost, akraba şeklinde kişilerden gelen çağrı üstüne  verilen vize türüdür.Bu vize kategorisi referanslar ölçüsünde 6 aylık,1-2-5-10 senelik periodlar ile verilebilmektedir.Fakat kesinlikle göçmenlik ve oturum müsadesi tanımamaktadır.Bu vize türüyle ek olarak Şimal İrlanda,İskoçya ve Galler Bölgesi de ziyaret edilebilmekte olup,Birleşik Krallık için başka bir vizeye gereksinim duyulmamaktadır.

İngiltere ziyaret/ gezgin vizesi başvuruları değişik amaçlarla yapılabileceğinden bazıları hakkında hususi düzenlemeler ve şartlar söz mevzusudur.Mesela; iş planı yada iş görüşmeniz olup,İngiltere gezinsel vizeye  başvurmanız  halinde,İngiltere iş ziyareti şartlarını dikkate almanız gerekmektedir.

İhtiyaç duyulan belgeler kişinin toplumsal statüsüne nazaran değişmekte olup,bununla ilgili  en güncel bilgiyi uzmanlarımız tarafımızdan  öğrenebilirsiniz.

Burada paylaşılan bilgiler,İngiltere Başkonsolosluğu ve sınır ajansının uygulama ve yönergeleri dikkate alınarak hazırlanmış olup, harici ve kafa karıştırıcı data paylaşıından uzak durulmuştur.

Müracaat prosedürü ve yapılması gerekenler,İngiltere Başkonsolosluğu  tarafınca meydana getirilen değerlendirmelerde nelerin dikkate alındığı hususunda sırayla  açıklanmaya  çalışılacaktır.

İngiltere Kısa Süreli Vize için İzlenmesi Ihtiyaç duyulan Yol ;

Gezgin- Ziyaretçi vizesi kategorsinde belirtilen evrakları -belgeleri tamamlayarak tarafımıza göndermeniz olacaktır.Bu belgelerin detaylı incelenmesi sonucunda eğer gidiş amacınız aile- arkadaş- akraba  ziyareti ise,sizden İngiltere’deki akrabanızdan davetiye istenecektir.Gezinsel Gezi ise otel rezervasyonu  tur rezervasyonu,tayyare bileti (tarafımızca temin edilmektedir),İş görüşmeniz yada ticari bağlantıda olduğunuz bir şirket ise, ticari davetiyeniz temin edilecektir.

Evraklarınız tamamlandıktan sonrasında,ilk olarak firmamız bünyesinde bulunan tercümanlar tarafınca  lüzumlu evrakların çevirsi yapılıp, müracaat aşamasına geçilecektir.Müracaat esnasında sizden aldığımız bilgiler doğrultusunda sistem girişlerinizi gerçekleştirirken,sizlerden ricamız yanlış, yanıltıcı ve tamamlanmamış data paylaşmamanızdır.Mesela ; Müracaat sahibinin  daha öncesinde birlikteliği bulunup, uygar durumu sorulduğunda bekarım ifadesine  yer vermesi yanıltıcı ve yanlış beyan olduğundan dolayı ve bu ifadenin bile  vize reddine kadar gittiğini lütfen unutmayalım. Gerçekçi ve saydam detayları tarafımıza iletmenizi  önemle rica etmekteyiz.

Sistem girişiniz ve randevunuz aldındıktan sonrasında tüm dosyanızı tam  hale getirilip, buluşma günü biyometrik uygulamaya sizlerle beraber gidip, netice takibini gene sistemimiz üstünden sağlayıp, Konsolosluğa bunun için ek ücret ödemeyip, gelen bilgilendirme mailine istaneden pasaportunuzu tekrardan alarak tarafınıza iletiyoruz.

ZİYARETÇİ VİZESİ İÇİN İSTENEN BELGELER 

İngiltere Göçmenlik Kanunu ve Yönetmeliğine nazaran, istenen data ve belgeler bazen  değişmekle beraber dosyanız içinde mecburi olan evraklar ;

-Adli sicilinizin bulunmadığına dair Adli Sicil Kaydı

-Türkiye’de yerleşik ikametinizin bulunduğuna dair Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

-Çalışan iseniz Çalıştığınıza dair ; 

a) Son üç aylık İmzalı  kaşeli Maaş bodrosu

b)  İşyerinizin antetli kağıdına,İngiliz Konsolosluğuna hitaben yazılmış iş yeri izin yazısı

c) SGK işe giriş belgesi

d) SGK hizmet Dökümü

e) İş yerinizin yasal varlığını  kanıtlamak için ( Vergi Levhası, Oda Etkinlik Belgesi ,Oda Sicil Kaydı, Tecim Sicil Gazetesi,İmza Sirküsü ).

-Kişisel banka hesabınız  (İngiltere Konsolosluğu  mali kaynaklar ve para transferinin detayına ehemmiyet verdiği için, hesap hareketlerinizle ilgili sizden beyanda bulunmanızı isteyebilir).

– Kredi Kartı kullanıyorsanız Hesap Ektreniz

-Üzerinize ilişik mal varlığı var ise ( Ev, Otomobil, Arsa ) fotokopi beyanı

– Geçmiş dönemlere ilişik vizeleriniz var ise vizeli sayfaların fotokopisi ,eski pasaportunuzun emniyetçe alınması halinde emniyetten giriş çıkış protokolü alabilirsiniz.

– Seyahatinizin süresini ve amacını kapsayan kişisel dilekçeniz.

ÖĞRENCİ İSENİZ 

– Talebe belgeniz

– Talebe İzin yazınız

– Kalacağınız süre süresince  size sponsor olacak ebeveylerin gelir beyanları

– 18 yaş altı iseniz Anne-Babadan muvafakatname ( noter onaylı

– Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

EMEKLİ İSENİZ 

-Son üç aylık emekli maaş dökümü

– SGK’dan emekli yazısı

– Üzerinize ilişik var ise mal varlığı beyanı, eşlerin belgeleri ortaklaşa sayıldığı için  eş  varlık belgeleri de kabul edilmektedir.

-Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

-Geçmiş dönemlere ilişik vizeleriniz var ise fotokopi beyanı

İŞYERİ SAHİBİ İSENİZ 

– İş yerinizin size ilişik bulunduğunu ibraz edici belgeler ( Vergi Levhası, Etkinlik Belgesi ,Oda Sicil Kaydı, Tecim Sicil Gazetesi, İmza Sirküsü )

-İş yeri Banka Hesap Dökümünüz, yoksa kişisel banka hesap dökümünüz

– Bağkur Hizmet Dökümü

– Bağkur Giriş Kaydı

– Kişisel mal varlığı beyanınız

– Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

EV HANIMI VEYA ÇALIŞAN DEĞİLSENİZ 

– Çalışan eşiniz var ise eşinizin çalıştığına dair maaş bordosu yada emekli maaş dökümü

– Eşniziden Sponsorluk dilekçesi

– Eşinize ilişik mal varlığı beyanı

– Kişisel hesabınız var ise  kişisel banka hesap özetiniz

– Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

İSTENEN  BELGELERDE  ZAMAN ZAMAN BELGE  İÇERİKLERİ DEĞİŞEBİLMEKTEDİR, GÜNCEL  İSTENEN EVRAK BİLGİSİNİ ALMAK İÇİN İLETİŞİM NUMARINDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ. 

Lüzumlu belgeler tamamlandıktan sonrasında ,tarafımıza evrakları kargo yöntemiyle göndererek işlem sürecinizi başlatabilirsiniz.Lüzumlu istenen belgeler uzmanlarımız tarafınca incelendikten sonrasında,Ek belgeye gereksinim duyup duymadığınız size en kısa sürede iletilecektir. Eğer ki  evraklarınızda  ihtiyaç duyulan koşullar sağlanamıyorsa bu mevzuda size data verilip, eksiklerinizin tamamlanması için data paylaşılacaktır. Erken müracaat değil, ihtiyaç duyulan şartlar sağlandıktan sonrasında müracaat yapılması vizenizin pozitif yönde sonuçlanmasında katkı sağlayacağını  unutmayanız.

Uzmanlarımız göçmenlik kanun ve kurrallarında ön görülen kalite ve şartların neler olduğu mevzusunda sizlere,doğru bir yönlendirme yapmış olacaktır. Vizenizin pozitif yönde ya da negatif sonuçlanmasında  Vize Dairesi Başkanlığı haricinde 2. yada 3. kişilerin kesinlikle yetkisi bulunmamaktadır.Bu doğrultuda vizenizi %100  pozitif yönde sonuçlandırırız diyen kişilere kesinlikle saygınlık etmeyiniz.Ticari Anlamda sizlerden  yüklü oranda para isteyen kişilerden kesinlike uzak durmanızı tavsiye ederiz.

İngiltere TIER- 4 Uzun Süreli Talebe Vizesi ; 

İngiltere’de 6 aydan  fazla kalmayı planlayan herhangi bir eğitim programına; dil eğitimi, ilköğretim, ortaokul, lise, lisans, yüksek lisans  ve üstü programlara katılmak isteyen öğrenciler  TIER- 4 vizesine müracaat  yapmaları gerekmektedir.

01 Nisan 2009’da yürürlüğe giren TIER- 4 İngiltere Uzun Süreli Eğitim Vizesi için puanlama sistemine dayalı, vize kriterlerini ve ön koşullarını yerine getiren kişilere 6 ay’dan daha uzun süre eğitim görme olanağı  tanıyan vize türüdür.

Bir oldukça talebe vizesi bulunmakta olup, 6 ay’dan daha kısa süreli eğitimler için İngiltere talebe ziyaretçi vizesine müracaat yapılırken 6- 11 ay arasındaki İngiltere eğitimi için İngiltere Uzatılmış talebe vizesine müracaat yapılmaktadır.

TIER- 4 uzun soluklu talebe  vizesi İngiltere’de uzatılabilen bir vize olup, İngiltere’de eğitim almak istediğiniz süre uzadığında kalan süre için  İngiltere içinden  uzatma başvurusu yaparak İngiltere’de kalmaya  devam edebilirsiniz.

TIER- 4  ingiltere vizesi bununla birlikte haftalık belirli saati geçmeyecek şekilde emek verme ( part- time) izini de sağlamakta olup, bu süre zarfında  isterseniz kişiler masraflarınızı emek vererek  çıkartabilirsiniz.

TIER- 4 İngiltere Uzun Süreli Talebe Vizesi ile minimum  lisans düzeyini ve  daha üstünü tamamlamış kişiler, İngiltere eğitiminden sonrasında İngiltere’de çalışmak için ( post- study- work)  izin alarak İngiltere’de iş hayatına katılabiliyordu, sadece bu hak kalkmış olup,Eğitim sonrası İngiltere’de çalışmak isteyen öğrenciler Ankara Anlaşması ile İngiltere vizesine başvurabilirler.

Hem de TIER-4  vizesine başvuran kişilerin eşleri ve evlatları da ( 18 yaş altı)  müracaat sahibi ile beraber İngiltere’ye gidebilir.

İngiltere TIER- 4 Vizesi Iyi mi Alınır- Kimler Başvurabilir? 

İngiltere TIER- 4 vizesi puan bazlı sisteme dayanmakta olup;

  • Home Office onayı olan bir eğitim kurumundan müracaat sahibi adına  koşulsuz  kabul mektubu ( visa letter ) : 30 Puan 
  • İngiltere’de eğitim, yaşam, yerleşim masraflarının karşılanabileceğini gösterir güvence mektubu : 10 Puan 

Bu aşamada mühim olan evrakların içeriğidir.Kabul mektubunun hatalı yada tamamlanmamış olması ya da  masrafların karşılanabileceğine dair maddi varlık dökümanlarının  yetersiz olması başvurunun reddelimesine  niçin olmaktadır.

TIER- 4 İngiltere Vizesi öteki vize türlerine  oranla daha kolay alınabilen bir vize türüdür.Bu vizeyi alabilmek için ne olursa olsun TIER- 4 İngiltere Uzun Süreli Talebe Vizesi SPONSORLUK LİSANSINA sahip eğitim kurumuna kayıt yaptırmış  bir sponsorunuzun olması gerekmektedir.

İngiltere’de eğitim dili İngilizce olduğundan dolayı, İngiltere Uzun Süreli Talebe Vizesi alabilmeniz için minimum B1 seviyeside lisans ve üstü eğitimlerde ise minimum B2 seviyesinde İngilizce bilgisi istenmektedir. İngilizce dil yeterliliği IELTS, TOFEL,Cambridge ESOL sınavları ile ispatlanmaktadır.Fakat dil eğitim seviyeniz  eğitim almaya uygun ise bununla ilgili kurumdan dil eğitimin aldığınızı ek belge ve dökümanlarla ispatlamanız  gerekmektedir.

TIER- 4 İngiltere Uzun Süreli Talebe Vizesi için,eğitim harcamaları, kira, geçinme ve yaşam giderleri müracaat sahibi tarafınca kanıtlama edilmelidir. TIER- 4 İngiltere Uzun Süreli Talebe Vizesi başvurularında  toplam kalış süresi süresince yapacağınız harcamalar kişisel banka hesabınızda ya da anne/babanızın banka hesabında  gösterilmelidir.Durumunuza uygun maliyet toplamı Birleşik Krallığın hangi bölgesinde yaşayacağınıza  ve eğitim masraflarınızın toplamına bağlıdır.

TIER- 4 İngiltere Uzun Süreli Talebe Vizesi, Öğrencilerin müracaat esnasında hazırlaması ihtiyaç duyulan evraklar okul kaydı ve maddi kaynaklara bağlıdır. Dolasıyla  müracaat sahipleri hakkında data alındıktan sonrasında size hususi hazırlanacak olan evrak listesindeki hazırlamanız kafi olacaktır.