Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

 

Tier 5 Geçici Emek harcama ve Yetişim Programı hakkında detaylı informasyon almak ve evrak sıralaması için 0312 417 17 31 ve

0533 601 59 56 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

İngiltere Tier 5 Vizesi Birleşik Krallık -İngiltere’de gönüllü projelerde ve lisanslı kurumlarda yetişim yapma imkanı tanıyan vize kategorisidir. Tier 5 vize başvuruları İngiltere Konsolosluğu tarafınca akredite olmuş acentalar ve gezi acentaları tarafınca kabul edilmektedir. Uzman ve deneyimli kadromuz Tier 5 vize başvurunuzun doğru ve pozitif yönde neticelenmesi adına sizi bilgilendirmekte ve gereli evrak listesini en kısa sürede sizlere iletmektedir.

Tier 5 Vizesi geçici çalışan vizesinin alt kategorisini; yaratıcı spor dalları,vakıf kurumları, gönüllü eğitim kurumları, din mensupları ve erasmus programını kapsamaktadır.

Tier 5 vizesi puanlama sistemine dayalı vize türüdür. Müracaat sahipleri toplamda Tier 5 vizesi için 40 puanı tamamlamalıdır.İngiltere’den lisanslı kuruluştan gelen  (COS) belgesi  30 puanı oluştururken,maddi kaynaklara yönelik finansal gelir yada banka hesap bakiyeniz ise 10 puanı oluşturmaktadır.Toplamda 40 puanı tamamlayan kişiler Tier 5 vizesine başvuruda bulunabilirler.

Erasmus  yetişim programı dahilinde gidecek olan müracaat sahipleri yetişim için lüzumlu evraklar eline ulaşır ulaşmaz British Council’a / Certificate of Sponsorship ( COS) numarası için mail atması gerekmektedir.Mail içinde kendinizi tanıtıp, davetiyeniz, pasaportunuzun tüm sayfaları, üniversiteden alınmış bağışlama  yazısı ek olarak tarafınıza gönderilen COS belgesi yer almalıdır.Tüm evraklar pdf formatında olmalı ve  renkli tarayıcıdan geçmelidir.İş yoğunluğu ve teknik problemlerden dolayı sürenin  uzayacağını göz önünde bulundurarak belgelerinizi alır almaz müracaat yapmanızı  önemle tavsiye ederiz.

Tier 5 Vizesi için Size Sponsor olabilecek kurum ve kuruluşlar

Onaylı bir değişiklik planı gösteren kuruluşlar 

Bir Yüksek Tahsil kurumu ( Eğer araştırmacı olarak sponsorluk aldıysanız yada bilimsel niteliği olan bir ziyaret yada müfettiş olarak gidiyorsanız) 

Bir hükümet dairesi ya da ajansı 

Tier 5 vizesi için en fazla 3 ay öncesinde müracaat yapabilirsiniz.Vizenin sonuçlanma süresi averaj 3 hafta bulunduğunu belirtiriz.

Tier 5 Erasmus Vizesi ile ;

Eğitim alabilir ( bazı dersler için Bilimsel nitelikli Teknoloji Onay  Şeması Sertifikasına ihtiyacınız olabilir  ( ATAS )  belgesi  ağırlık olarak tıp ve diş hekimliği bölümünden istenmektedir).

Sponsorluk belgesinde tanımlanan işte  sponsor için çalışabilirsiniz  ( çoğu zaman ücret ödemesi yoktur)

Aynı sektör içinde ana sektörünüzle aynı düzeyde haftada 20 kadar ikinci bir işte çalışabilirsiniz.