Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

 

İNGİLTERE TIER 4 VİZE BAŞVURULARINIZ  VE SORULARINIZ İÇİN 0312 417 17 31 VE 0533 601 59 56 NUMARALI TELEFONLARDAN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ. 

İngiltere Tier 4 vizesi 6 aydan daha uzun süre İngiltere’de  lise, dil kursu, mesleki eğitim,lisan, yüksek lisans ve doktora alında eğitim görmek isteyen öğrenciler için başvurulan vize kategorisi olup, 2  alt sınıfta müracaat yapılmaktadır. 4- 17  yaş  aralığında olan kişiler için Tier 4 (Child), 17  yaş ve üstü olan  kişiler için ise  Tier 4 (General) vize başvurusu bulunmaktadır.

Tier 4 vizesi puanlama esasına dayalı bir sistem olup, toplamda 40 puan alma zorunluluğu bulunmaktadır. İngiltere’den gelen kabul mektubunuz  (CAS) 30 puanı oluştururken, İngiltere’de yaşam ve konaklama harcamaları için sunmuş olduğunuz finansal kaynaklar  ( banka destekli olmalı  önemlidir)  ise 10 puandır.Toplamda 40 puan alan kişiler Tier 4 vizesi için başvuruda bulunabilirler.

Tier 4 vizesi için mühim olan husus  CAS belgesidir. Tier 4 eğitim sponsorunun hazırlamış olduğu  CAS belgesi ile sizin sunmuş olduğunuz evrakların tutarlılık göstermesi  gerekmektedir.

Hazırladığnız evrakların asılları ve fotokopileri olmak suretiyle 2  dosya halinde sunulması ve tüm evraklarınızın yeminli tercüman tarafınca çevirlmesi istenmektedir.Şundan dolayı sunmuş olduğunuz evraklar UKBA  ( United Kingdom  Border of Agency) servisine gönderilmektedir.Anlaşılmayan ve çevirisi olmayan evrakların redde sebebiyet verdiğini hatırlatırız.

Tier 4 vizesi için dil bilgisi yeterlilik şartı  aranmaktadır. İngilizce eğitim alacak öğrencilerinin minmum B1 seviyesinde İngilizce bildiğine dair IELTS belgesine haiz olması istenmektedir.Tier 4 (child) vize başvuruları için geçerli değildir.

İngiltere Konsolosluğu Tier 4 vize başvurularını direkt kabul etmeyip,İngiltere Vize bşavuru merkezleri ve akredite olmuş gezi acentaları aracılığı ile almaktadır.

Tier 4 vize başvurusunun sonuçlanma süresi ortalama 3 haftadır.

Tier 4 vize başvurusu  onaylanan  müracaat sahipleri için 30 gün  süreli Vignette Sticker onayı vermekte olup,Biyometri oturum izniniz eğitim süresini kapsayacak şekilde İngiltere’ye giriş yaptıktan sonrasında başvuruda belirtmiş olduğunuz adrese  en yakın Post Office’e gönderilecektir.Tier 4 vize sahibi talebe, İngiltere’ye   vize başlangıç tarihinden itibaren 30 gün içinde giriş yapmaz ise vize süre aşımına uğramış olduğu için tekrardan yeni bir Tier 4 vize başvurusu yapmak durumunda kalacaktır.