Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

 

25 Eylül 2014 Tarihinden İtibaren Müracaat Yapmış Ve Herhangi Bir Schengen Ülkesine Vize Almış Müracaat Sahiplerinin Aşağıda Belirtilen Evrakları Hazırlayarak Ankara Bölge Müdürlüğüne Göndermesi Kafi Olmaktadır. İletişim 0312 417 17 31 ve 0533 601 59 56 

İlk Kere Sürücü Vizesine Başvuruda Bulunacak Kişilerin Biyometrik Uygulama İçin Şahsen Gelme Zorunluluğu Bulunmaktadır.

Sizlerden Konsolosluk Randevusu İçin Talepte Bulunan ve Bankaya Ücret Yatırılması Gerektiği Mevzusunda Data Veren Şahıs Ve Kurumlardan Uzak Durmanızı Önemle Hatırlatırız.

KISA SÜRELİ SCHENGEN VİZESİ ALMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER LİSTESİ
KARAYOLU ŞOFÖRÜ

Dikkatlice ve tamamı doldurulmuş, tarih yazılmış ve imzalanmış Schengen formu. Schengen formun 3. sayfasında ; biri 37 nolu kutucukta, diğeri de sayfanın sonunda olmak suretiyle 2 imza bulunmalıdır. ( Tarafımızca Sağlanacaktır)
Pasaportun aslı.
Pasaporttaki işlenmiş (kimlik detayları, vizeli ve mühürlü) tüm sayfaların fotokopisi
Kimlik fotokopisi
Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki (2) vesikalık fotoğrafc
Seyahati nakliye şirketi üstlenmiyorsa, tüm gezi süresince, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı harcamalarını kapsayan 30000 € tutarında Schengen bölgesi için geçerli gezi sigortası.


İş ile ilgili belgeler:

Sürücü belgesi
Geçerlilik zamanı eksikleri olan internasyonal sürücü belgesi
C2 belgesi (ihracat izni)
Şirket güvence yazısı ve firmanın üyesi olması halinde UND (Internasyonal Nakliyeciler Derneği) tarafınca verilen güvence yazısı.
Tüm gezi süresince, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı harcamalarını kapsayan 30000 € tutarında Schengen bölgesi için geçerli gezi sigortası.
Şirket sürücülerinin sıralaması.
Sürücünün SGK (toplumsal güvenlik) işe giriş bildirgesi, SGK “hizmet dökümü” ve sürücü için meydana getirilen önceki SGK ödemeleri sıralaması.
Firmanın Tecim Odası kaydı.
AB’deki bir şirketten çağrı mektubu ya da iş ortaklığı belgesi.

DİKKAT

İstenilen belgeler yeni olmalıdır (3 aydan daha yeni).
Belgelerin aslı ve bir tane fotokopisi sunulmalıdır.
Bunların haricinde ek belgeler de istenilebilir.

SCHENGEN YÖNETMELİĞİ UYARINCA, İSTENİLEN BİR VEYA DAHA FAZLA EVRAĞIN EKSİK OLMASI DURUMUNDA, VİZENİN REDDEDİLMESİ MÜMKÜNDÜR.