Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

 

Belçika Vizesi

Belçika Vizesi ve Vize Ücretleri için : 0312 417 17 31 – 0533 601 59  56

Belçika vizesi için  lüzumlu ve güncel bilgiler tarafımızca  sizlerle paylaşılmakta olup,bununla ilgili  danışmanlık tutarı ve aldığımız buluşma  için ek ücret  kesinlikle talep edilmemektedir.Sizlerden buluşma tutarı isteyen şahıs ve kurumlardan uzak durmanızı önemle tavsiye etmekteyiz.

Kısa süreli Belçika vizesi alabilmek için lüzumlu ve güncel evrak sıralaması  uzman danışmanlarımız nezaretinde en kısa sürede size iletilecek olup, başvurunuzun süreç yönetimini size hususi atanmış  uzman  danışmanlarımızla beraber, lüzumlu evrakların hazırlık aşamasından vizenizin sonuçlanmasına kadar olan tüm süreci  beraber götürmekteyiz,başvurunuzun doğru ve zamanında neticelenmesi için lüzumlu desteği sizlere sağlıyoruz.

Belçika  vizesi alabilmek için  en mühim kriter, hangi kategoride müracaat yaptığınız ve  müracaat yaptığınız kategoriye uygun evrakların ibrazıdır. Yanlış vize  kategorisi seçimi ve noksan evrak beyanının  vizeniz üstünde olumusuz tesir edeceğini önemle hatırlatırız.

Vize  başvurularında ikinci en mühim unsur ise saydam ve güvenilir informasyon  sunmaktır.İnandırıcılığı olmayan ve gezi planına uygun  olmayan evrakların Schengen kanunları gereğince 8. madden dolayı red alma olasılığı  oldukça yüksektir.

Belçika vize müracatlarını,Belçika Büyükelçiliği yada Konsolosluğu direkt kabul etmeyip, yetkilendirdiği vize müracaat merkezleri, akredite olmuş gezi acentaları aracılığı ile iletilmesini mecburi tutmaktadır.Fakat, başvurunun değerlendirimesi ve sonuçlandırılması Belçika Büyükelçiliği- Konsolosluğu insiyatifindedir.Belçika Konsolosluğu müracaat dosyasının incelenmesi esnasında, Belçika gezi amacının net olarak anlaşılmaması halinde ek evrak talep edebilir yada  görüşmeye çağrı edebilir.

Belçika Vizesinin sonuçlanma süresi değişkenlik göstermekte olup 5 iş günü ile 30 iş gününü bulabilmektedir.Sonuçlanmaların uzamasındaki niçin sistem üstünden meydana getirilen başvurunun Belçika İç İşleri Bakanlığına iletilmesidir ve oradan gelecek yanıtın beklenmesidir.

Belçika Schengen bölgesi içeriside yer aldığından Türkiye Vatandaşları ( Umuma Mahsus geçişlik sahipleri ) vizeye tabidir.Belçika Evrak sıralaması  Belçika Konsolosluğu tarafınca koşullara bakılırsa değişim gösterebilmektedir.Belçika vizesi için lüzumlu ve güncel evrak listesini öğrenmek için lütfen kontakt numaralarından bizlere ulaşın.Güncel evrak sıralaması tarafınıza en kısa sürede iletilecektir.

Vize Kategorileri

  • – Ziyaretçi Vizesi
  • -Tursit Vizesi
  • -Ticari Vize
  • -Talebe Vizesi
  • -Oturum Müsadesi Vizesi

Tüm yapacağınız başvurulara gezi tarihinizden  minimum 30 gün ilkin müracaat yapmanız önemle tavsiye etmekteyiz.

Pasaportunuzun dönüş tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olması grektiğini unutmayınız.

Tüm Başvurular Belçika İç İşleri Bakanlığı tarafınca sisteme kaydedildiğinden  başvurunuzun  doğru ve hatasız olması  için tarafımızdan destek alarak başvurunuzu tamamlayınız. Bardkodsuz başvurular kesinlikle kabul edilmemektedir