Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Avusturya VizesiAVUSTURYA VİZE BAŞVURUSU VE RANDEVU İÇİN 0312 417 17 31 – 0533 601 59 56

Avusturya vizesi için  lüzumlu ve güncel bilgiler tarafımızca  sizlerle paylaşılmakta olup,bununla ilgili  danışmanlık tutarı ve aldığımız buluşma  için ek ücret  kesinlikle talep edilmemektedir.Sizlerden buluşma tutarı isteyen şahıs ve kurumlardan uzak durmanızı önemle tavsiye etmekteyiz.

Avusturya kotalı sistemde çalmış olduğu için bazen randevularda gecikmeler söz mevzusu olabilmektedir.Fakat elimizden geldiğince en erken tarihe randevunuzu oluşturuyoruz.Acil durumlar için Hastalık yada vefat durumlarında,kotalı sistem dışına çıkarak ilgili kurumdan onaylı olarak randevunuzu  derhal oluşturabiliyoruz.

Sonrasında size beyan ettiğimiz evrak listesine gore hazırlamış olduğunuz evrakları,posta yada kargo yöntemiyle tarafımıza iletmenizi istiyoruz.Müracaat dosyanızın doğru ve eksiksiz hazırlanması için  ön denetim ve incelemesini yaptıktan sonrasında dosyanızı yapmaya  başlıyoruz.

Uzman nezaretinde hazırlamış olduğumuz dosyanızı,belirtilen buluşma gününde gene uzmanımızla beraber müracaat merkezi yada Konsolosluğa giderek evrak teslimi ve biyometri işlemine girmenizi sağlıyoruz .Avusturya Konsolosluğu müracaat sahibini bire bir istediği için daha önceki yıllarda VIS uygulamanız olmuş olsa bile vekalet kabul etmemektedir.

Başvurunuzu tamamladıktan sonrasında size verilen Referans numaranızı sistemimize kaydederek sonuçlanma aşamasına kadar takibini yapıyoruz, neticelenmesi halinde tarafınıza kargo ile gönderiyoruz, Konsoloslukların  daima ek evrak isteme yetkisi ve talebi söz mevzusu olabilir, tamamlanmamış evrak  istenmesi halinde sizleri buraya  yormadan sizden temin ettiğimiz ek  evrağınızı ilgili Avusturya Konsolosluğu’na teslim etmekteyiz.

Dip Not: Aile ziyareti için  gezi edecek müracaat sahiplerinin Avusturya Belediyesi’nden çıkartılmış çağrı kodlarını yanlarında taşımalarını önemle rica etmekteyiz.

Avusturya vizesinin  sonuçlanma süresi 5 iş günü ile 15 iş günü içinde  içinde değişmektedir.

                   AVUSTURYA GEREKLİ EVRAK LİSTESİ 

Dikkatlice kendi dilinde doldurulmuş,üstünde tahrifat, oynama ,çizik olmayan müracaat formu ( tarafımızca sağlanacaktır).

Aile ziyareti için  müracaat meydana getirecek kişilerin ; Avusturya Belediyesi’nden alınmış çağrı kodu

Aile Bağlarını ispatını sağlamak için Nüfus İdaresinden alınmış Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği -Almanca tercümesi ile  ( Tarafımızca sağlanmaktadır)

2 tane biyometrik fotoğraf

Pasaportun aslı 10 yıldan eski olmamalı, minimum 2 sayfası boş olmalıdır. Geçmiş dönemlere ilişik geçişlik bulunmakta ise vizeli sayfaların  fotokopisi

Avusturya’ya gidiş amacını detaylı bir halde özetleyen niyet mektubu ( tarafımızca sağlanmaktadır )

Geçim ve Gelir  beyanlarınız ;

Çalışanlar için  çalıştığına dair  kanıtlama belgeleri

Emekliler için Emekli olduğuna dair  kanıtlama belgeleri

İşverenler için  iş yeri sahibi bulunduğunu kanıtlayan kanıtlama belgeleri

Öğrenciler için  talebe bulunduğunu kanıtlayan kanıtlama belgesi

Çiftçiler için ziraatçi bulunduğunu kanıtlayan kanıtlama belgesi

Lüzumlu ve tam evrak sıralaması tarafınıza  mail ya da telefon yöntemiyle iletilecektir.

Gezi Belgesi , Avusturya Konsolosluğu tam gezi planı talep etmiş olduğu için Gidiş -Dönüş tarihlerini  net olarak kapsayan tayyare  bileti ( tarafımızca  sağlanacaktır) Davetiyenizin olmaması halinde Avusturya otelinden  alınmış konfirmasyon  yazısı ve numarası  ( tarafımızca sağlanacaktır).

30.000 € teminatlı Gezi Sıhhat Sigortası.Avusturya’da kaldığınız süre süresince geçerli olacak Hastane, Acil Bakım,Tıbbi Tedavi  harcamalarını karşılayan  sıhhat sigortası istenmektedir. ( Tarafımızca sağlanacaktır).

Kişisel Banka hesap cüzdanınız , var ise kredi kartı hesap eksteleriniz

Üzerinize ilişik mal varlığı var ise  beyanları.

Detaylı informasyon için 0312 417 17 31- 0533 601 59 56