Vize Başvuru Merkezine hoşgeldiniz

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi
almnaya vize evrakları

ALMANYA VİZE BAŞVURULARINIZ VE RANDEVU İÇİN 0312 417 17 31  0533 601 59 56 

 

Almanya vizesi için sizlerden  buluşma tutarı altında Banka’ya para yatırılması gerektiği mevzusunda data veren şahıs ve kurumlardan uzak durmanızı  önemle tavsiye etmekteyiz.

2014 yılı itibariyle Almanya’ya gitmiş vizesi bulunan kişilerin biyometrik verileri alındığı için birebir gelme zorunluluğu olmadığını hatırlatırız.

Almanya vize başvurusu için lüzumlu ve güncel evrak listesini öğrenmek için 0312 417 17 31 ve 0533 601 59 56 numaralı telefondan data alabilirsiniz.

Almanya Schengen Bölgesinde  yer aldığından dolayı,Almanya vizesine haiz olan kişiler  dolaşım serbestesinden  faydalanarak öteki Avrupa ülkelerine gezi edebilmekte olup, maksimum kalış süresi  90 ile  sınırlıdır. 90 günü aşan gezi planlarında  Almanya Ulusal D vizesine  başvurulması gerekmektedir. 

Almanya  vize başvurusu  ve öteki vize başvuruları  dikkatli ve özenli bir emek harcamayı gerektirmektedir. Türk Nüfusunun  en yoğun bulunmuş olduğu Avrupa ülkesi olan Almanya  bu yönüyle artı sağlarken, öteki taraftan da  evrak prosedürleri mevzusunda  tamamlanmamış ve yanlış data ve belge sunmanız  vizenizin negatif sonuçlanmasına  sebebiyet vermektedir.

Ek olarak Almanya’ya planlanan gezi planınızdan 1 ay ilkin müracaat  yapmanızı önemle tavsiye etmekteyiz.Yoğun başvurular sebebiyle vizenizin sonuçlanma süresi ara sıra uzayabilmektedir ve bu mevzuda  mağduriyet yaşamanız  adına erken başvurunun size kesinlikle avantaj sağlayacağını önemle hatırlatmak isteriz

  SİZE SAĞLADIĞIMIZ AVANTAJLARIMIZ NEDİR?

– Alanında  deneyimli kadromuz, eğer evraklarınızda eksiklik var ise, sizi bu mevzuda uyarıp  evraklarınızı tamamlama  mevzusunda lüzumlu desteği vermektedir.

-Ankara Konsolosluk bölgesinde yer aldığımızdan dolayı, evrak işlemlerinizi  aksatmadan zamanında teslim edip, zamanında teslim alabilirz.

-Yetki Giriş  Belgemizden dolayı, müracaat esnasında  siz gelmeden sizin adınıza evrakları teslim edebiliriz. (VIS  uygulamasına girmiş kişiler için ).

– Gerçeki, doğru, dürüst ve güvenilir  data paylaşıyoruz.

-Zamanınızdan ve paranızdan tutum  sağlıyoruz.

-Müracaat Referans Numarınızla  sistemden  takibini yapmış olup,  pasaportunuz çıkar çıkmaz kargoyla adresinize gönderiyoruz.

Kısa süreli Almanya vize başvuruları aracı kurum vasıtasıyla yapılırken, Almanya Uzun soluklu başvurular (aile birleşimi, oturum ve  emek verme izinleri vb.)  Almanya Büyükelçiliği yada Konsolosluğuna direkt yapılmaktadır.

25 Eylül 2014 zamanı itbariyle Almanya ve öteki Schengen ülkeleri parmak izi  (biyometrik) uygulamasını mecburi hale getirmiş olup,vize başvurusunda bulunacak kişiler,daha ilkin parmak okuma  sistemine  kayıt olmadıysa bir defaya mahsus olmak suretiyle , müracaat yapacağı ülkeden  parmak izi uygulamasına girmek zorundadır.Bu işlem kimlik sahteciliğinin önüne geçmek amacıyla yapılmaktadır. 

KİMLER BİYOMETRİ İŞLEMLERİNDEN MUAFTIR ?

– 12 yaş altı kişiler  fizyolojik olarak parmak izinin alınması mümükün olmadığından biyometri işlemlerinden muaftır. 

-Biyometrik veriler 5 yıl süresince muhafaza edilmiş olduğu için,Herhangi bir Schengen ülkesine müracaat yapmış şahıs  biyometri uygulamasından muaftır.

-Fizyolojik olarak parmak izi veremeyecek olan kişiler, ve bu durumu ibraz edici belgelerle destekleyecek ( hastane raporu) lan kişiler biyometri işlemlerinden muaftır. 

– Ülke ve Hükümet temsilcileri ve siyasal liderler resmi ziyaretler için biyometri işlemine doğal olarak tutulmazlar.

– Parmak izi tesbiti için, parmak izinin alınması esnasında  parmaklarda yara, kesik, kına,oje, dövme benzer biçimde  hasar ve objeler olmamalıdır.  

TÜRK VATANDAŞI OLMAYAN KİŞİLER İÇİN ALMANYA VİZESİ ; 

Türkiye’de ikamet izin bulunan üçüncü ülke vatandaşları,Türkiye’den Almanya vizesi başvurusu yapabilmektedirler. Ek evrak olarak Türkiye’de oturma izinin olduğuna dair evrakları ibraz etmesi gerekmektedir. Eğer Kişiler Türkçe bilmiyorlarsa işlemlerini bir tercüman refaketinde yapabilirler.

IRAK VATANDAŞLARI İÇİN  ALMANYA VİZESİ ;

Irak vatandaşları,Almanya vize  başvurularını Türkiye’de bulunan üç vize bölümünden birine yapabilirler. Sadece Almanya vizesi başvurusunda  bulunmak için Şimal Irak Kürdistan Bölge Yönetimi’nden Türkiye’ye gelen kişiler,Almanya Vize başvurularını Almanya Büyükelçiliği’ne yapmalıdır.

-Biyometrik işlemlerden dolayı başvurular şahsen yapılmalıdır.

– Bazı evrakların Almanca tercümresi istenmektedir.

-Irak Vatandaşları Almanya Vize  başvurusu için  Almanya Konsolosluğu tarafınca yetkilendirilmiş kurumlara ya da Müracaat merkezleri ile  gezi acentalarından destek alabilirler.

SURİYE VATANDAŞLARI İÇİN ALMANYA VİZESİ ;

Almanya’ya gezi etmek isteyen Suriye Vatandaşları Almanya vize başvurusunu Almanya’nın Türkiy’de bulunan üç temsilciliğinden birine yapabilirler.

Biyometri işlemlerinden dolayı başvurular şahsen yapılmaktadır.

Türkiye’den Almanya vizesinde bulunacak kişiler Suriye vatandaşları için lüzumlu belgeleri doğru ve eksiksiz bir halde temin edip,Almanca tercümeleri ve Almanya Beyrut Büyükelçiliğinin tasdiği ile ibraz etmeleri istenmektedir.

Suriye vatandaşları Almanya vize başvurusu yaparken Polio aşısının yapıldığına dair belgeyi de ibraz etmelidirler.

Türkiye’den Almanya’ya gezi edecek olan Suriye vatandaşları Türkiye’den çıkış yaparken yabancılar şubesinden YABANCI  TANIMA BELGESİ’Nİ temin etmelidirler.